Nie masz konta? Zarejestruj się

Hiszpański po angielsku

22.06.2005 00:00
LIBIĄŻ. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców
W szkole podstawowej, gimnazjum i liceum KSW działają od stycznia kluby hiszpańskie prowadzone przez Alberto Salgueiro z Portugalii.
Przyjechał do Libiąża na zaproszenie miejscowego oddziału Stowarzyszenia Wiosna, pomagającego rodzinom ubogim. Zajęcia przybliżają uczniom kulturę i język hiszpański oraz utrwalają umiejętności w posługiwaniu się językiem angielskim, w którym są prowadzone.
Marysia z I klasy gimnazjum: - Chodzę na hiszpański, ponieważ mogę się nauczyć nowych słówek i zwrotów hiszpańskich oraz poznać kulturę i zwyczaje tego kraju. Ponadto mam możliwość poćwiczyć angielski.
Daniel, uczeń VI klasy szkoły podstawowej: - Najbardziej podoba mi się w klubie hiszpańskim to, że pan Alberto nie umie mówić po polsku i aby wziąć udział w jakiejś zabawie lub ćwiczeniu, trzeba najpierw zrozumieć zasady podane w języku angielskim.
Uczniowie należący do klubów hiszpańskich 8 czerwca skorzystali z zaproszenia i odwiedzili Instytut Cervantesa w Krakowie. Przygotowano dla nich prezentację multimedialną na temat działalności instytutu w Polsce i na świecie, oprowadzono po ośrodku i wystawie plakatu z okazji 400. rocznicy wydania „Don Kichota”. Grupa miała okazję posłuchać flamenco oraz poznać pracowników i lektorów instytutu. Dowiedziała się, iż chociaż instytut Cervantesa ma dopiero 14 lat, a oddział krakowski zaledwie rok, to zajmuje się promowaniem języka i kultury hiszpańskiej w ponad 30 krajach świata. Każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy folder i notatnik, a szkoła – hiszpańską mapę lingwistyczną. Ponadto zapewniono nas, że 22 czerwca na organizowany przez nasze kluby Dzień Kultury Hiszpańskiej przyjedzie gość z instytutu.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 25 (688)
  • Data wydania: 22.06.05

Kup e-gazetę!