W meczu na szczycie padł bezbramkowy remis, który zadowolił gości.
18 kolejka: Tempo Płaza – Unia Kwaczała 0-0
Płaza: Mysiura – Mikołajczyk, A. Ładocha, Sroka (46. Filipek), Mazurkiewicz – W. Solecki, A. Ziach, Deszcz, Bogusz – Gabryś, Rogaczewski
Kwaczała: Szewczyk – Tokarewicz, M. Kapusta, Ginter, A. Rożnawski – M. Rożnawski (60. Maślanka), Jarczyk (90. Kulawik), Stanek (65. Bogdan), Paw – K. Kapusta, Tekielak
Mecz na A-klasowym szczycie nie był porywającym widowiskiem. Piłkarze dostroili się do złej pogody, choć nie można im odmówić ambicji i woli walki.
W pierwszej połowie dwukrotnie przed szansami bramkowymi stanął Mikołajczyk, ale mając przed sobą tylko Szewczyka, strzelił obok.
Po zmianie stron gospodarze mieli kilka rzutów wolnych, ale Deszcz i Ładocha przestrzelili. W 64. minucie Paw uderzył z woleja z lewej strony pola karnego, ale bramkarz Płazy wybił piłkę na róg. Niedługo potem po kiksie obrońcy Rogaczewski miał przed sobą tylko Szewczyka, który zdołał go jednak uprzedzić. Na kwadrans przed końcem Rogaczewski podał wzdłuż bramki do Mikołajczyka, który jednak nie doszedł do piłki. W końcówce parę razy zakotłowało się pod obiema bramkami, ale wynik nie uległ zmianie. Z remisu oczywiście bardziej zadowoleni byli goście, którzy utrzymali 6-punktową przewagę nad Płazą.
Pozostałe wyniki:
Fablok II – Wolanka 2-1, Młoszowa – Regulice 2-1, Bolęcin – Okleśna 2-1, Tenczynek – Zagórze 2-3, Kamień – Lgota 3-0

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

• Numer: 19 (682)
  • Data wydania: 11.05.05