Nie masz konta? Zarejestruj się

Biegali pod Kierkowem

20.04.2005 00:00
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chrzanowie był gospodarzem rozegranych w ubiegłym tygodniu III Wojewódzkich Wiosennych Biegów Przełajowych.
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chrzanowie był gospodarzem rozegranych w ubiegłym tygodniu III Wojewódzkich Wiosennych Biegów Przełajowych.
Na starcie stanęli reprezentanci Krakowa, Bochni, Tarnowa, Zakopanego, Wieliczki, Oświęcimia i Złotej k. Czchowa. Rywalizowano na trasie usytuowanej pomiędzy Cabańską Falą a cmentarzem żydowskim. Zawody przeprowadzono w czterech kategoriach. Młodsze dziewczęta miały do pokonania 1.200 m, starsze – 1.500 m. Chłopcy młodsi musieli przebiec 2 km, starsi – 3 km. Sędzią zawodów był Jerzy Kryjomski.
Na liście startowej znalazło się trzech zawodników z Chrzanowa. W grupie chłopców młodszych Daniel Oleksy zajął 13 lokatę na 15 startujących. Trochę lepiej spisali się dwaj zawodnicy SOSW Chrzanów, rywalizujący w kategorii chłopców starszych. W gronie 20 biegaczy Andrzej Chełczyński zajął wysoką, szóstą pozycję, z niewielką stratą do najlepszych.
- W tamtym roku w Zakopanem byłem 25. Tym razem jest dużo lepiej. Nie przygotowywałem się jakoś specjalnie do zawodów. Tyle tylko, co ćwiczyłem na lekcjach w-f, prowadzonych przez pana Stefanko – powiedział nam na mecie zmęczony, ale zadowolony uczeń pierwszej klasy szkoły zawodowej, 18-letni trzebinianin Andrzej Chełczyński.
Trochę gorzej poszło jego koledze Stanisławowi Stachańczykowi z Balina, który przybiegł do mety jako przedostatni.
- Na trasie złapała mnie kolka – wyjaśnił nam po zakończeniu biegu.
Jednak zajęte miejsca miały drugorzędne znaczenie. Najważniejsza była możliwość sprawdzenia się i pobiegania na świeżym powietrzu.
Najlepsi otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. W kategorii młodszej rywalizację drużynową wygrał ZS Wieliczka, przed ZSZ nr 14 Kraków i SOSW Złota. Wśród starszych najlepsi byli reprezentanci ZSZ nr 30 Kraków, którzy wyprzedzili SOSW Bochnia i SOSW Złota.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 16 (679)
  • Data wydania: 20.04.05

Kup e-gazetę!