Nie masz konta? Zarejestruj się

Serce, żonkile i kotwica

30.03.2005 00:00
Podsumowanie konkursu plastycznego w ramach „Pól nadziei”
Różne techniki i pomysły zaprezentowali uczestnicy konkursu plastycznego zorganizowanego pod hasłem „Otwórzmy serca dla chorych”. Najmłodsi mieli trzy lata, najstarsi czternaście.
Tak jak umieli przedstawili własną wizję pomocy potrzebującym. Organizatorem konkursu było chrzanowskie hospicjum. W przedsięwzięciu pomagali mu: szkoły, przedszkola oraz świetlice środowiskowe i terapeutyczne z całego powiatu. Akcję koordynowały nauczycielki Jolanta Cira i Maria Kotowska-Palian.
- Wszystkie prace były bardzo ładne, dlatego nie przyznawaliśmy miejsc, tylko równorzędne wyróżnienia – poinformowała prezes hospicjum Barbara Chalińska, wręczając książki autorom prac.
- O hospicjum dowiedziałam się od rodziców. Razem z kolegami i koleżankami z klasy na lekcji plastyki narysowałam pracę, na której są duże serce, kwitnące żonkile i kotwica, jako symbol nadziei - opowiedziała nam 9-letnia Katarzyna Klaja z SP nr 8 w Chrzanowie, gdzie odbyło się podsumowanie konkursu.
Zorganizowano go w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola nadziei”, podczas której zbierane są fundusze na działalność hospicjów opiekujących się chorymi na raka. Do tej pory chrzanowscy wolontariusze przeprowadzili już kwesty pod kościołami w Luszowicach i Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie. Na chrzanowskim rynku sprzedawali w niedzielę palmową świąteczne akcesoria wykonane przez uczniów ze szkół wspierających akcję.
Na 14 kwietnia zaplanowano spotkanie z redaktorem naczelnym „Tygodnika Powszechnego” ks. Adamem Bonieckim, który wygłosi prelekcję „Człowiek wobec cierpienia”. Dzień później spod urzędu miasta na rynek przejdzie żonkilowy korowód. Jego uczestnicy będą rozdawać żonkile w zamian za datki dla hospicjum. Wreszcie w maju planowany jest koncert charytatywny z udziałem lokalnych artystów.


Wyróżnienia w konkursie plastycznym otrzymali: Martyna Kozub, Sandra Bogdan i Agnieszka Załuska (wszystkie Przedszkole Samorządowe nr 9 w Chrzanowie), Natalia Niedojadło, Agnieszka Skupnik, Katarzyna Klaja (wszystkie SP nr 8 Chrzanów), Sebastian Zaczyński (SP nr 3 w Libiążu), Angelika Bury (SP nr 6 w Trzebini), Kamil Słowiński (SP w Luszowicach), Anna Świąder (świetlica środowiskowa przy SP nr 1 w Chrzanowie), Marta Fudała (świetlica środowiskowa przy SP nr 8 w Chrzanowie), Magdalena Kuska (SP nr 6 w Trzebini), Paulina Lichota (SP w Pogorzycach). Paweł Jaworski (świetlica terapeutyczna w Chrzanowie), Izabela Kozub (świetlica środowiskowa przy SP w Płazie), Joanna Madej i Natalia Dąbek (obie PG nr 4 w Chrzanowie) oraz Róża Górecka (SP w Luszowicach)

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 13 (676)
  • Data wydania: 30.03.05

Kup e-gazetę!