Nie masz konta? Zarejestruj się

Skrzynka skarg i zażaleń

30.03.2005 00:00
TRZEBINIA. Bogdan Klich otworzył filię swojego biura poselskiego
Obecna polityka to obrzydliwość, a wybory parlamentarne powinny odbyć się w czerwcu – mówił na otwarciu filii swojego biura poselskiego w Trzebini Bogdan Klich (Platforma Obywatelska), poseł Parlamentu Europejskiego.
Filia mieści się w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Kościuszki 70. Właściwe biuro poselskie B. Klicha znajduje się w Chrzanowie.
- Obiecałem Stasiowi Szczurkowi (przewodniczący Rady Miasta Trzebini, działacz PO – przyp. aut.), że w Trzebini też będę obecny i słowa dotrzymuję – mówił na otwarciu europoseł. W uroczystości uczestniczyli m .in. burmistrzowie i samorządowcy z gmin powiatu chrzanowskiego, przedstawiciele niektórych firm, dyrektor szpitala powiatowego, członkowie Platformy. Poseł Klich skomentował obecną sytuację polityczną w kraju słowami „to obrzydliwość” i opowiedział się za czerwcowym terminem wyborów parlamentarnych.
Po części oficjalnej każdy z gości usiłował zamienić z posłem choć kilka słów.
- Przypomniałam mu, że nasz szpital czeka na drugi tomograf. Staramy się o dofinansowanie na jego zakup ze środków unijnych – zdradziła temat rozmów Ewa Potocka, dyrektor szpitala.
- Nie uważam, że poseł do Parlamentu Europejskiego powinien zajmować się wyłącznie sprawami międzynarodowymi – przedstawiał swoją wizję sprawowania mandatu B. Klich – Zdążyłem już prowadzić kilkadziesiąt lokalnych i regionalnych spraw, które trafiają do mnie między innymi za pośrednictwem terenowych biur poselskich. Te biura pełnią rolę skrzynek pocztowych. Ludzie wrzucają do nich swoje żale i oczekują konkretnych poczynań. W Chrzanowie najczęściej mieliśmy do czynienia z sytuacją, gdy ktoś oczekuje porady prawnej. Poważniejsze sprawy trafiają do mojego zespołu doradców w Krakowie. Tam co tydzień omawiamy je i zastanawiamy się, jak pomóc – opowiadał poseł.
Pomocy u posła szukają nie tylko zwykli mieszkańcy, ale i samorządowcy.
- Niektórzy przychodzą do mnie z prośbą o poparcie ich wniosku składanego do Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Inni skarżą się, że ich projekt został odrzucony – relacjonował B. Klich.
Okazuje się, że do chrzanowskiego biura przychodzą też ludzie, którzy chcą dowiedzieć się czegoś o konstytucji europejskiej.
Filia biura poselskiego Bogdana Klicha w Trzebini, ul. Kościuszki 70 (MDK), czynna w środy, w godz. 16–17.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 13 (676)
  • Data wydania: 30.03.05

Kup e-gazetę!