Nie masz konta? Zarejestruj się

Akrylowe fantazje

09.03.2005 00:00
W trzebińskiej Galerii Pegaz swoje prace wystawia Stanisław Wojtas, 50-letni trzebinianin amatorsko zajmujący się malarstwem.
W trzebińskiej Galerii Pegaz swoje prace wystawia Stanisław Wojtas, 50-letni trzebinianin amatorsko zajmujący się malarstwem.
Początkowo był związany z kołem plastycznym w KWK Siersza, gdzie pracował w dozorze. Swoje prace wystawiał na kopalnianej cechowni. Jest założycielem grupy Pegaz, działa też w Regionalnym Stowarzyszeniu Twórców Kultury w Oświęcimiu oraz krakowskim Ars-populi. Jego obrazy można było oglądać w Zatorze, Bieruniu i Krakowie.
Na wystawie w Trzebini prezentuje prace wykonane w akrylu.
- To technika dająca duże możliwości. Obraz szybko schnie, a ja jestem człowiekiem dość niecierpliwym. Daje też duże możliwości kolorystyczne – powiedział nam artysta.
Na obrazach uwiecznił martwą naturę, krajobrazy i piękno kobiecego ciała.
- Z zamierzenia wiele moich obrazów można odczytywać w różny sposób. Na przykład na jednym z nich widać kobietę, która przy uważnym wpatrzeniu się zmienia się w twarz – opowiadał artysta.
Wystawa prac Stanisława Wojtasa w Galerii Pegaz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Trzebini potrwa do końca kwietnia.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 10 (673)
  • Data wydania: 09.03.05

Kup e-gazetę!