Skuteczne Przecinaki

09.03.2005 00:00
Zainaugurowano drugą rundę Powiatowej Amatorskiej Ligi Koszykówki.
Zainaugurowano drugą rundę Powiatowej Amatorskiej Ligi Koszykówki. Lider Przecinaki Chrzanów wygrał z Ostatnią Nadzieją Białych i umocnił się na prowadzeniu.
Przecinaki Chrzanów – Ostatnia Nadzieja Białych Chrzanów 102-72
Przecinaki: Rokita, Zieliński, Kruczek, Babicz, Kmiotek
Ostatnia Nadzieja Białych: Chłopek, Seręga, Baziak, Jochymczyk, Urbański
Lider rozpoczął z dużym animuszem. Przecinaki objęły prowadzenie 17-0. Pierwszy punkt dla Ostatniej Nadziei Białych zdobył z rzutu osobistego Arkadiusz Baziak. Pierwszą kwartę Przecinaki wygrały 33-8. W drugiej gra się wyrównała. Agresywniej i skuteczniej grający zawodnicy ONB zniwelowali różnicę punktową. Po drugiej kwarcie przegrywali już tylko 32-49. Na początku trzeciej kwarty koszykarze ONB po celnym rzucie Dawida Seręgi mieli tylko jedenaście punktów straty (44-55). Jednak zespół Przecinaków podkręcił tempo i wygrał trzecią kwartę 71-52, a cały mecz 102-72.
Pozostałe wyniki:
Man in Black Trzebinia – Salamander Libiąż 81-50, All Stars Trzebionka – Jutrzenka Trzebinia 37-70, Bordo Chrzanów – Standby Chrzanów 70-81

Na co dzień gracie w piłkę ręczną w pierwszoligowym MTS-ie. Skąd to zainteresowanie koszykówką?
- W ubiegłym roku postanowiliśmy utworzyć drużynę koszykówki, opartą na zawodnikach MTS-u. To dla nas forma relaksu. Spotkania rozgrywane są w niedzielę, więc nie kolidują z meczami ani treningami.
Mimo takiego relaksowego podejścia do koszykówki, jesteście liderem ligi...
- Gramy dość dobrze. Z drugiej strony poziom nieco się obniżył. Przed drugą rundą z rozgrywek wycofał się na dodatek mocny zespół Airów.
W takim razie kto będzie waszym najgroźniejszym rywalem?