Najpierw puchar, potem liga

09.03.2005 00:00
W trudnych warunkach atmosferycznych przychodzi piłkarzom przygotowywać się do rundy wiosennej. Sparingi rozgrywane są na śniegu.
W trudnych warunkach atmosferycznych przychodzi piłkarzom przygotowywać się do rundy wiosennej. Sparingi rozgrywane są na śniegu. Już w najbliższy weekend pierwsze tegoroczne mecze o stawkę w ramach Pucharu Polski.
ZRYW KĄTY – ZGODA BYCZYNA 0-3 (0-2)
Podopieczni Stefana Biśty rozegrali już czwarty sparing. Wcześniej zremisowali 2-2 z Zagórzem oraz przegrali 2-6 z Balinem i 2-5 z Podłężem. W niedzielę musieli uznać wyższość bardziej wybieganych gości z Byczyny. Najlepszą okazję na zdobycie honorowej bramki dla Kątów zmarnował Motyl, który przestrzelił karnego.
NADWIŚLANIN GROMIEC – SYGNAŁ WŁOSIENICA 3-3 (2-1)
W sparingu rozegranym na boisku w Libiążu Gromiec musiał się zadowolić remisem uzyskanym z zespołem A-klasy. W pierwszej połowie do siatki rywali dwukrotnie trafił Śleziak. Najpierw wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, potem popisał się 40-metrowym lobem. Po strzale z bliska Kosowskiego podopieczni Jana Chylaszka prowadzili 3-1, ale w końcówce nie ustrzegli się błędów.
ALWERNIA – JANINA LIBIĄŻ 2-1 (1-1)
W pierwszej połowie goście poczynali sobie nadspodziewanie dobrze. Już na początku meczu po dośrodkowaniu Adamczyka z rzutu rożnego celną „główką” popisał się wyborowy strzelec Janiny Chylaszek. Mimo że przyjezdni zagrali bez Grabowskiego, Korby, Cygana i Guta, w pierwszej odsłonie było dynamicznie, co zaskoczyło czwartoligowców. Dopiero w 45. minucie Jajko zdołał wyrównać. Zwycięskiego gola zdobył z rzutu karnego Józkowicz, sfaulowany w polu karnym prze z Chłopka.
OLKUSZ – JANINA LIBIĄŻ 3-3 (2-1)
Trzykrotnie gospodarze obejmowali prowadzenie, ale za każdym razem gracze Janiny doprowadzali do wyrównania. Pierwszy gol dla gości był dziełem skutecznie główkującego Chylaszka. W drugiej połowie na 2-2 wyrównał Poznański, a wynik ustalił junior Ptak (to jego kolejne trafienie).
GÓRNIK 09 MYSŁOWICE – FABLOK CHRZANÓW 0-5 (0-3)
Lider klasy A musiał uznać wyższość czwartoligowca. Fablokowcy zagrali skutecznie i z rozmachem. Na listę strzelców w pierwszej połowie wpisali się Latko, Wolak i Drebszok. W drugiej odsłonie dwa gole dorzucił Smoleń.
GÓRNIK PSZÓW – FABLOK CHRZANÓW 2-1 (2-0)
Jeszcze raz okazało się, że chrzanowianom trudno zagrać w tygodniu dwa dobre mecze. Co prawda lista nieobecnych podczas sobotniego sparingu była dość długa (nie zagrali Przepiórka, Smoleń, Sikora, Sabuda, Kijak, Tomaszewski i Żmuda), jednak nie usprawiedliwia to gry „na stojąco”, jaką w pierwszej połowie zaprezentowali podopieczni Roberta Moskala. Na dodatek przydarzyły im się dwa brzemienne w skutkach błędy. W drugiej połowie było już znacznie lepiej. Dogodne okazje zmarnowali Kania i Latko. Jedyny gol był dziełem Drebszoka, który popisał się dobitką po strzale Łukasika w słupek. Trener Fabloku liczy, że jego zawodnicy złapią świeżość przed ligą. Już w niedzielę czeka ich pierwszy mecz o stawkę. W Pucharze Polski spotkają się z rezerwami MKS Trzebinia-Siersza.
MKS TRZEBINIA-SIERSZA – SKAWA WADOWICE 2-0 (0-0)
Swoją przewagę trzebinianie udokumentowali dopiero w drugiej połowie. W 55. minucie pierwszego gola (bezpośrednio z rzutu wolnego wykonywanego zza pola karnego) zdobył Folga. Wynik ustalił Buczek, który przytomnie znalazł się w polu karnym po rozegraniu rzutu rożnego. Teraz MKS zagra w Pucharze Polski w Alwerni. Początek meczu w sobotę o godz. 13.00.
ORZEŁ BALIN – UKS REGULICE 2-3 (1-0)
Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą w grach kontrolnych piłkarze Regulic. Wcześniej wygrali z Janiną 3-2, Alwernią II 1-0 i Zatorem 3-1. W sobotę pokonali Balin. Dwukrotnie musieli odrabiać straty. Na 1-1 wyrównał Mamoń strzałem z 25 metrów. Na 2-2 wyrównał grający trener Matusik, wykorzystując nieporozumienie obrońcy Balina z bramkarzem. Gola na wagę wygranej zdobył Turek w 80. minucie.
Pozostałe wyniki
Zagórze – Wisła Łączany 1-2, Alwernia – Skawinka 4-1, Marcówka – Kwaczała 5-1, Balin – Niwka 9-6, Zagórze – Mętków 2-1, Chełmek – Żarki 6-0, Trzebinia II – Orlęta Rudawa 4-3

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

• Numer: 10 (673)
  • Data wydania: 09.03.05