Strzelanina na szczycie

23.02.2005 00:00
Meczem kolejki w chrzanowskiej lidze futsalu uznano pojedynek drużyn Północy i Południa, w którym padło aż 15 goli.
Meczem kolejki w chrzanowskiej lidze futsalu uznano pojedynek drużyn Północy i Południa, w którym padło aż 15 goli. Kolejne zwycięstwo odnotował PKS Mikołaj, wygrywając z dotychczasowym liderem Dziesiątką.
Północ – PKS Południe 10-5 (5-1). Bramki: Północ – Gołasz 2, Czyszczoń 2, Kaliński 2, Tarasek, Koniuch, Seręga, Sieprawski; Południe – Borowy 3, Stach, Mikołajczyk
Północ: Wielgus, Kocot – Tarasek, Seręga, Gołasz, Paweł Koniuch, Kaliński, Sieprawski, Czyszczoń
Południe: Jankowski – Borowy, Gabryś, Gnutek, Bogucki, Stach, Michałek, Mikołajczyk, Michał Ząbkowski, Piotr Ząbkowski
Większość sympatyków futsalu wybrało się specjalnie na ten mecz i mogli być w pełni usatysfakcjonowani, gdyż zobaczyli aż 15 goli. Po kilku rozpoznawczych minutach przewagę osiągnęła Północ, zdobywając do przerwy pięć bramek, na co załamane Południe odpowiedziało tylko jednym trafieniem Borowego i wydawało się, że jest po meczu.
Po zmianie stron Południe do walki poderwał Borowy i po jego golu w 34. min z przedłużonego rzutu karnego rywal prowadził tylko 6-4. Jeden snajper wy(borowy) to jednak za mało na kolektywną grę Północy, dla której kolejne bramki zdobyli: Koniuch, Tarasek, Seręga i Czyszczoń, zapewniając komplet punktów swojej ekipie.
Mikołaj – Dziesiątka 2-1 (1-1). Bramki dla Mikołaja – Deszcz 2; Dziesiątka – Machura
Bardzo wyrównany pojedynek, w którym oba zespoły dbały przede wszystkim o to, aby nie stracić bramki. Prowadzenie objęła Dziesiątka po golu Machury, ale jeszcze przed przerwą wyrównał rachunek Deszcz. Decydująca o wyniku meczu akcja nastąpiła na półtorej minuty przed końcem, w wyniku której kapitalnym uderzeniem popisał się Deszcz, nie dając żadnych szans bramkarzowi Dziesiątki Gielarowskiemu.
Pepes – Fotos 1-0 (1-0). Dla Pepesu trafił Knapik.
Wymęczone zwycięstwo Pepesu, który wprawdzie posiadał przewagę w polu, lecz do ostatniej sekundy musiał pilnować minimalnej przewagi. Piłkarze Fotosu w końcówce meczu nie wykorzystali przedłużonego rzutu karnego.
Orły – Manhattan 7-4 (4-1). Orły: Kadłuczka 4, Rafał Ziach 2, Starzycki 1; Manhattan – Tryfanów 3, Papiernik 1
Orły po tym zwycięstwie objęły przodownictwo w tabeli, lecz – wbrew temu co sugeruje wynik - wygraną zapewnili sobie dopiero w ostatnich minutach. Manhattan przegrywając 4-1, głównie za sprawą Tryfanowa doprowadził do remisu, ale na więcej grających tradycyjnie bez rezerwowych trzebinian nie było już stać. Wśród Orłów bardzo dobrą dyspozycją strzelecką popisał się Łukasz Kadłuczka, zdobywca czterech goli.
Instalbud – Giants 3-1 (2-0). Instalbud: Obetkał 2, Dudek 1; Giants: Pocztowski 1
W tym chaotycznym i nerwowym meczu lepsi okazali się piłkarze Instalbudu. Giants zagrał jakby bez wiary w zwycięstwo, ustępując przeciwnikowi głównie wolą walki.