Nie masz konta? Zarejestruj się

Utalentowana sztuka

26.01.2005 00:00
Kilkadziesiąt prac plastycznych można codziennie obejrzeć w galerii Libiąskiego Centrum Kultury. To pokłosie VIII edycji konkursu Art-Talent.
Kilkadziesiąt prac plastycznych można codziennie obejrzeć w galerii Libiąskiego Centrum Kultury. To pokłosie VIII edycji konkursu Art-Talent.
Są obrazy, malowane różnymi technikami, oraz rzeźby. Gro artystów mieszka w Libiążu, Chrzanowie i Oświęcimiu. 16-letnia Magdalena Kozar, laureatka pierwszego miejsca, pochodzi z Leszna.
- W ośrodku kultury, w moim mieście, dowiedziałam się o libiąskim konkursie. Swoje prace wysłałam, nie licząc na zwycięstwo. Myślałam, że będzie więcej ludzi na dzisiejszej imprezie, ale jest fajnie – mówiła Magda podczas niedzielnego wręczania nagród.
17-letnia Małgorzata Jurasz jest chrzanowianką. Dostała wyróżnienie za akwarelę „Braterstwo”, przedstawiającą gromadę wilków.
- Maluję od 5 lat. Najczęściej wilki, bo są – jak ja – bardzo rodzinne i dzikie – wyjaśnia.


Laureaci Przeglądu Młodych
Artystów nieprofesjonalnych
Art.-Talent 2004


Magdalena Kozar z Leszna (I miejsce)
Agnieszka Zych z Libiąża (II miejsce)
Agnieszka Janik z Oświęcimia (III miejsce)
Wyróżnienia:
Weronika Dąbrówka z Nowego Wiśnicza
Małgorzata Jurasz z Chrzanowa
Damian Dideńko z Chrzanowa

Laureaci Plastycznego
Konkursu Bożonarodzeniowego

Do lat 6: I miejsce – Justyna Łapuszek (PS nr 2), II miejsce – Krystian Łysak (PS nr 4), III miejsce – Weronika Mulcan (PS nr 1)
7-9 lat: I miejsce – Magdalena Kacperek (SP nr 3), II miejsce – Klaudia Sowa (ZSP w Gromcu), III miejsce – Aleksandra Tomczyk (SP nr 4)
10-12 lat: I miejsce – Kamil Puchalski (KSW), II miejsce – Beata Strugacz (ZSP w Gromcu), III miejsce – Maciej Kryniger (SP nr 4)

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 4 (667)
  • Data wydania: 26.01.05

Kup e-gazetę!