Nie masz konta? Zarejestruj się

Przegonili, ale nie dogonili

26.01.2005 00:00
Gdy otwierano park miejski na Flagówce wszyscy zastanawiali się, jak uchronić go przed chuliganami. To zadanie trudne, ale nie niemożliwe.
Gdy otwierano park miejski na Flagówce wszyscy zastanawiali się, jak uchronić go przed chuliganami. To zadanie trudne, ale nie niemożliwe.
Burmistrzowie: Tadeusz Arkit i Jacek Latko zapewniają, że sami parku pilnują. Pierwszy mieszka w pobliżu, pilnowanie ma więc ułatwione. Natomiast drugi, wracając z pracy do domu, codziennie koło parku przejeżdża i zerka, czy jakieś huncwoty nie demolują perełki miasta.
Obywatelską postawą wykazują się, niekiedy nawet na wyrost, sami libiążanie. Na stronie internetowej www.libiaz.pl wypowiadają się zaniepokojeni internauci: „I jak tam, działa już ten monitoring w parku? Dzisiaj się tamtędy przechadzałem i nie widać kamer, ale za to widać powyrywane przewody elektryczne przy wodospadzie... Powyrywane lampy w fontannie... i co gmina na to?”.
Ta sama osoba w innym poście powątpiewa w rozsądek gminnych urzędników, opisując sytuację na placu budowy strefy aktywności gospodarczej przy ul. Rouvroy:
„Jedno mnie dziwi: budujecie strefę aktywności gospodarczej przy ulicy Rouvroy, ale po co już na samym początku krzewy i drzewka ozdobne każecie nasadzać? Dzisiaj tamtędy szedłem i stwierdzam, że jakieś 50 proc. to drzewka, a pozostałe 50 proc. to dziury w glebie po nich. Najpierw wybudujcie, a później obsadźcie krzewami, ludzie !!!”.
- Na czas zimy ściągnęliśmy pracującą przy wodospadzie głowicę. Próba kradzieży lamp przy fontannie jest niestety faktem – przyznaje wiceburmistrz Latko.
Złodziei przegonił patrol straży miejskiej. Przegonił, ale nie dogonił, nad czym ubolewa komendant SM Henryk Kapcia.
- Staramy się patrolować najbardziej newralgiczne miejsca w mieście. Pracujemy w systemie nienormowanego czasu. Tak więc, jeśli jest potrzeba, strażnicy są obecni nocą – zapewnia.
W tym tygodniu gmina ma ogłosić przetarg na dostarczenie sprzętu do monitoringu miasta. Wiceburmistrz Latko obiecuje, ze system zacznie działać już w marcu. Kamery będą pilnować m. in. parku i okolic ulicy Rouvroy.
- Jeśli monitoring ma się sprawdzić, przydałyby się dodatkowe etaty do jego obsługi – nieśmiało podpowiada komendant Kapcia. Gmina obiecuje, że przychyli się do prpozycji komendanta. Stanowisko obsługi kamer będzie znajdowało się w komendzie straży miejskiej.
Jacek Latko przyznaje, że niezbyt trafionym pomysłem było sadzenie ozdobnych krzewów przy Rouvroy już teraz.
- To dość odosobnione miejsce i kusi złodziei. Jedyna nadzieja w patrolach straży miejskiej i policji – mówi burmistrz.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 4 (667)
  • Data wydania: 26.01.05

Kup e-gazetę!