Przywitali Nowy Rok

12.01.2005 00:00
Jeden z największych w kraju, bardzo dobrze obsadzony turniej szachowy, to krakowski festiwal na przełomie roku Cracovia. Tym razem w dniach 27 grudnia – 4 stycznia rywalizowało w nim 400 szachistów z 20 krajów, podzielonych na cztery grupy pod względem siły gry.
W grupie A (110 zawodników) wystąpiło kilkunastu arcymistrzów oraz aż pięciu finalistów Mistrzostw Polski seniorów. Było więc na co popatrzeć, ponieważ nieczęsto zdarza się – szczególnie młodym adeptom szachów – stanąć oko w oko z tak wybitnymi graczami. Zwyciężył Mistrz Świata i Europy w 2004 r. do 18 lat Radosław Wojtaszek z Płocka, wyjeżdżając z Krakowa z zarobionymi 6 tys. zł. W tej grupie, niestety, szachiści z ziemi chrzanowskiej nie startowali.
W grupie B (160 zawodników) wystąpili juniorzy Hetmana Koronnego Trzebinia i UKS SP nr 8 Chrzanów. Zwyciężyli tu zawodnicy z Litwy i Ukrainy. Najlepsi z naszych juniorów szlifujących formę przed MP juniorów to: Daniel Sadzikowski – 5,5 pkt (29 – 46 lokata) z Chrzanowa, Damian Wcisło z Hetmana Koronnego Trzebinia, Radosław Barski z Chrzanowa i Dariusz Fistek z Trzebini – po 5 pkt (47 – 71 miejsce). Dobre wyniki zanotowali, wybierając mocniejszą grupę, Kamil Tomsia z Trzebini oraz Miłosz Lorek i Malvina Chrząszcz (oboje z Chrzanowa).
W grupie C dla amatorów (startowało 64 zawodników) świetnie zaprezentowała się juniorka z Trzebini Daria Święszek. Uzyskała 6,5 pkt, zajmując piąte miejsce w klasyfikacji generalnej, a pierwsze wśród kobiet. Z 5 pkt w grupie lokaty 17 – 28 miejsce zajął Szymon Michna z Trzebini.
W grupie dziecięcej D (63 zawodników) wysokie 9 miejsce z dorobkiem 6 pkt wywalczył Andrzej Knapik z Chrzanowa. Z 5,5 pkt zawody ukończyła Katarzyna Zelenka, reprezentująca Hetmana Koronnego Trzebinia, a 5 pkt uzyskał Karol Perończyk z Chrzanowa.
W najbliższy piątek w SP nr 8 Chrzanów o godz. 16.00 odbędzie się kolejny turniej szachowy z cyklu Warta Cup.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

• Numer: 2 (665)
  • Data wydania: 12.01.05