Nie masz konta? Zarejestruj się

Wylewają siódme poty

12.01.2005 00:00
Od roku przy ul. Pogorskiej w Chrzanowie działa siłownia. Budynek, w którym ją urządzono, z zewnątrz nie sprawia najlepszego wrażenia. Jednak wewnątrz miłośników kulturystyki czeka przyjemna niespodzianka.
Od roku przy ul. Pogorskiej w Chrzanowie działa siłownia. Budynek, w którym ją urządzono, z zewnątrz nie sprawia najlepszego wrażenia. Jednak wewnątrz miłośników kulturystyki czeka przyjemna niespodzianka.
Na powierzchni 180 m2 urządzono przestronną halę z zapleczem w postaci kawiarni i sklepiku z odżywkami oraz natryskami i ubikacjami.
- Przez sześć lat prowadziłem siłownię w chrzanowskiej hali sportowej. Miałem jednak tylko 60 m2. Było ciasno, a zaplecze też nie wyglądało tam najlepiej. Dlatego po niezbędnych inwestycjach i przeróbkach przeniosłem siłownię do domu, którego jestem współwłaścicielem – opowiada Roman Pawlik, posiadający uprawnienia instruktora.
Zgromadził w swojej siłowni dużo markowego sprzętu na niemal wszystkie grupy mięśni. Klienci ćwiczą m.in. na hakmaszynie, wyciągu bramowym, tzw. modlitewniku do trenowania bicepsów, suwnicy do trenowania górnych partii ciała, ławkach do wyciskania sztangi, stepperach, rowerkach i bieżni. Mogą też skorzystać z kompletu sztangielek (od 1 do 50 kg).
- Dwie trzecie klientów to mężczyźni. Przychodzi do nas jednak coraz więcej pań. Chcą zadbać o sylwetkę albo poprawić kondycję. Przy okazji lubią porozmawiać. Prowadzenie siłowi to sezonowe zajęcie. Najwięcej klientów jest od listopada do kwietnia. Wiele osób po ćwiczeniach idzie na Cabańską Falę. Niemniej liczyłem na trochę więcej klientów. Niektórzy wolą jednak poćwiczyć w domowych warunkach, choć ceny naszych karnetów na pewno nie są wygórowane – zapewnia instruktor.
Właściciel siłowni planuje wprowadzenie karnetów rodzinnych. Chce też zmienić wygląd zewnętrzny budynku i jego otoczenia. Budynek będzie miał nową elewację, powstanie też parking z prawdziwego zdarzenia.
- Postaram się zainwestować w nowy sprzęt. Wszystko jednak uzależnione jest od finansów. Noszę się też z zamiarem zorganizowania jakiejś imprezy kulturystycznej – planuje członek Klubu Sportowego Orły.
Jego siłownia jest jednym z niewielu miejsc w Chrzanowie, gdzie można poćwiczyć. Konkurencja ulokowała się na basenie i w budynku Sokoła. Ta ostatnia siłownia prawdopodobnie jednak wkrótce zostanie zamknięta, bo władze gminy mają inne plany związane z tym budynkiem.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 2 (665)
  • Data wydania: 12.01.05

Kup e-gazetę!