Solidarność walcząca

05.01.2005 00:00
Zawodnicy z Jaworzna, występujący pod szyldem Solidarności ZGE Sobieski III, wygrali turniej piłki halowej i wywalczyli puchar ufundowany przez burmistrza.
Na zaproszenie działaczy KS Orły odpowiedziało sześć drużyn, które w niedzielę rywalizowały w chrzanowskiej hali w noworocznym turnieju futsalu. Jak było do przewidzenia, ton nadawali goście z Gliwic i Siemianiowic Śląskich, grający w pierwszej lidze halówki. Czarnym koniem imprezy okazał się jednak zespół Solidarności ZGE Jaworzno III. Zawodnicy z Jaworzna wygrali wszystkie turniejowe mecze. W finale ich rywalem był Inpuls z Siemianiowic Śląskich. W 12. minucie z bliska do siatki trafił najlepszy zawodnik Jaworzna Paweł Cygnar. Zaraz po przerwie wyrównał Damian Lazar. Końcówka należała jednak do zawodników Solidarności. W 23. minucie Paweł Cygnar położył bramkarza i znów umieścił piłkę w siatce. W 25. minucie strzałem pod poprzeczkę podwyższył Robert Głodek. Wynik na 4-1 ustalił ponownie Paweł Cygnar. Trafił do pustej bramki, gdyż gracze z Siemianiowic nie mając już nic do stracenia wycofali bramkarza.
Honoru chrzanowskiej halówki w meczu o trzecie miejsce bronili piłkarze Północy. Chrzanowianie prowadzili 2-0 po golach Pawła i Mateusza Koniuchów. Przed przerwą strzałem w „okienko” kontaktowego gola dla gości zdobył Wojciech Pach. Losy potyczki rozstrzygnęły się w ostatnich czterech minutach, kiedy Północ strzeliła aż trzy bramki. Najpierw Zbigniew Kaczara strzałem z woleja wykończył trójkową akcję. Potem dwukrotnie do pustej bramki (rywale wycofali bramkarza) trafił Przemysław Tarasek. Zawodnicy Gliwic mieli kilka doskonałych okazji strzeleckich. Najlepszą stworzyli po przedłużonym rzucie karnym, gdy piłka trafiła w słupek.
Królem strzelców został Robert Głodek (Jaworzno), najlepszym bramkarzem Zbigniew Modzik (Siemianowice), a najlepszym zawodnikiem – Paweł Cygnar (Jaworzno).

Wyniki
Grupa I: Orły – Lidren Gliwice 1-3, Orły – Inpuls Alpol Siemianowice Śląskie 0-3, Lidren – Inpuls 1-7
Grupa II: Północ – Pepes 6-3, Solidarność ZGE Jaworzno III – Pepes 3-1, Solidarność – Północ 5-1
Półfinały: Inpuls – Północ 2-0, Lidren- Solidarność 3-10
Mecz o 3. miejsce: Północ – Lidren 5-1
Finał: Solidarność – Inpuls 4-1
Kolejność: 1. Solidarność ZGE Jaworzno III, 2. Inpuls Alpol Siemianowice Śląskie, 3. Północ Chrzanów, 4. Lidren Gliwice, 5. Pepes Chrzanów, 6. Orły Chrzanów

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

• Numer: 1 (664)
  • Data wydania: 05.01.05