Nie masz konta? Zarejestruj się

Sylwestrowe bieganie

05.01.2005 00:00
Na starcie II Biegu Sylwestrowego, zorganizowanego przez działaczy KS Orły Chrzanów, stanęło 39 biegaczy ze Śląska i Małopolski. Mieli do pokonania 10-kilometrową trasę z Kościelca do Źrebiec i z powrotem.
Na starcie II Biegu Sylwestrowego, zorganizowanego przez działaczy KS Orły Chrzanów, stanęło 39 biegaczy ze Śląska i Małopolski. Mieli do pokonania 10-kilometrową trasę z Kościelca do Źrebiec i z powrotem.
Niemal wszyscy dotarli do mety. Jedynie Piotr Jedynak (KS Orły) dostał kolki i musiał zejść z trasy.
Jako pierwszy zameldował się junior Jakub Musielak, który pokonał trasę w niewiele ponad 41 minut.
- Od półtora roku trenuję biegi średnie. Jestem zadowolony z dzisiejszego występu. Nie liczyłem na wygraną – zwierzył się nam po przekroczeniu linii mety 18-latek z Olkusza.
Najlepszym biegaczem z powiatu chrzanowskiego okazał się Michał Jedynak. Zajął szóste miejsce.
- Ulicą biegło się nieźle, za to dość ciężki był podbieg pod Pogorzyce – analizował młody biegacz KS Orły, biegający sześć dni w tygodniu po 10 km.
Najlepszą kobietą okazała się mieszkanka Kościelca Aleksandra Jachimczyk.
- Na start zdecydowałam się w ostatniej chwili. Biegam od roku dla utrzymania dobrej kondycji – zapewniała 20-letnia studentka krakowskiego AWF-u.
Najmłodszą kobietą w całej stawce była utalentowana Katarzyna Kumor z Libiąża. W 2004 r. zaliczyła ponad 50 startów. Do niedawna biegała w barwach Orłów. Od maja reprezentuje AZS AWF Kraków. Na całej trasie biegła razem z mamą Renatą. Obie minęły też równocześnie linię mety. Pokonanie trasy zajęło im godzinę.
- Za namową córki wróciłam do biegania po 25 latach przerwy. To już nasz czwarty wspólny start. Wcześniej biegałyśmy razem w Lublińcu, Chełmie Śląskim i Chełmku – poinformowała Renata Kumor, którą na trasie dopingował mąż.
Najstarszym uczestnikiem biegu był 70-letni Kazimierz Chechelski, nestor olkuskich biegaczy:
- Początkowo miałem wystartować w biegu sylwestrowym w Nałęczowie, zaczynającym się tuż przed północą. Ostatecznie jednak przyjechałem do Chrzanowa. Trasa była dość ciekawa. Cieszę się, że wygrał mój podopieczny – powiedział nam biegacz.
Biega od trzynastego roku życia. W Chrzanowie zaliczył swoje 1.247 zawody. W swoim dorobku ma m.in. wygraną w maratonie londyńskim w kategorii weteranów w 1997 r. oraz 11 tytułów Mistrza Polski oldbojów. Obecnie trenuje kadrę młodzieżową Małopolski.
Najlepsi biegacze w poszczególnych kategoriach odebrali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe z rąk wiceburmistrza Stanisława Duszy, członka zarządu powiatu Tadeusza Pająka i dyrektora SP nr 6 (mieściło się w niej biuro zawodów) Marka Gancarczyka. Nie zabrakło życzeń wielu sukcesów sportowych w 2005 r. Działacze KS Orły rozdali zawodnikom z innych klubów mapy Ziemi Chrzanowskiej. Na pewno się przydadzą, bo przyszłoroczne zawody zostaną rozegrane prawdopodobnie na tej samej trasie. Niektórzy przyjezdni biegacze – mimo oznakowania trasy – trochę na niej pobłądzili...

Wyniki
Juniorzy
1. Jakub Musielak (Olkusz) – 41 min 03 s, 2. Tomasz Czarnota (Olkusz) – 42 min 21 s, 3. Michał Jedynak (Orły) – 43 min 16 s
Juniorki
1. Katarzyna Kumor (AZS AWF Kraków) – 60 min 26 s
Seniorzy
1. Norbert Joachymczyk (MCKiS Jaworzno) – 45 min 04 s, 2. Robert Ciupek (Jaworzno) – 51 min 05 s, 3. Artur Kubica (Ślimak Bytków) – 51 min 16 s
Kobiety
1. Aleksandra Jachimczyk (AWF Kraków) – 52 min 04 s, 2. Daria Ciupek (MCKiS Jaworzno) – 57 min 39 s, 3. Renata Kumor (Libiąż) – 60 min 26 s
Weterani młodsi
1. Zbigniew Fijałkowski – 42 min 14 s, 2. Piotr Pindel – 42 min 30 s, 3. Marian Stefański – 42 min 54 s (wszyscy TKKF Jastrząb Ruda Śląska)
Weterani starsi
1. Zenon Przybył (Orły) – 49 min 45 s, 2. Tadeusz Wilk (MOSiR Czeladź) – 51 min 10 s, 3. Kazimierz Chechelski (Olkusz) – 55 min 44 s
VIP
1. Wacław Kuchciński (prezes KS Orły) – 56 min 57 s

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 1 (664)
  • Data wydania: 05.01.05

Kup e-gazetę!