Nie masz konta? Zarejestruj się

Torebka kusi złodzieja

05.01.2005 00:00
Kobietę łatwiej napaść i okraść niż mężczyznę. To po pierwsze. Po drugie – damska torebka jest łakomym kąskiem dla złodzieja.
Kobietę łatwiej napaść i okraść niż mężczyznę. To po pierwsze. Po drugie – damska torebka jest łakomym kąskiem dla złodzieja.
Zwykle tu właśnie jej właścicielka chowa portfel z pieniędzmi i kartami bankomatowymi, a często także – telefon komórkowy.
Tylko w ciągu ostatnich dwóch miesięcy policja odnotowała w Chrzanowie osiem takich zuchwałych kradzieży.
Był wieczór, gdy starsza mieszkanka Oświęcimia wracała od swej rodziny w Chrzanowie do domu. Na dworcu głównym czekała na pociąg. Nie przypuszczała, że dwóch młodzieńców, przechadzających się po peronie, za chwilę ją napadnie i wyrwie torebkę. To była chwila – napastnicy wyszarpali torebkę i pomknęli z nią w siną dal.
- Miałam w niej zaledwie piętnaście złotych, ale niestety także dokumenty – nowy dowód osobisty oraz legitymację uprawniającą do zniżek podczas przejazdu koleją – opowiada kobieta.
Gdy nadjechał pociąg, czym prędzej powiadomiła o kradzieży kierownika. Ten zaalarmował policję.
Oświęcimianka miała szczęście. Pół godziny później do jej domu zadzwonił telefon. Telefonowali z chrzanowskiej komendy. Okazało się, że jej torebka odnalazła się porzucona na jednej z klatek schodowych. Pieniędzy oczywiście w niej nie było, ale poza tym nic nie zginęło – przede wszystkim dokumenty, których wyrabianie w razie zguby byłoby znacznie droższe niż skradzione z portfelem 15 zł.
- W torebce miałam kalendarzyk z telefonami, także do siebie do domu. Policjanci więc od razu do mnie zadzwonili, gdy tylko torebka się znalazła. Jestem im wdzięczna, że tak szybko mnie powiadomili – mówi poszkodowana.
- Niedawno w Chrzanowie okradli moją znajomą. Nie chciała oddać torebki, więc bandzior wlókł ją z torebką przez kilka metrów po ulicy, dopóki jej nie puściła – relacjonuje Marzena z Młoszowej.
Szczególnie złą sławę mają dworce PKP oraz rejon cmentarza przy ul. Wodzińskiej, gdzie wielokrotnie dochodziło do tego typu zuchwałych kradzieży. Prawda jest jednak taka, że ofiarą napaści można stać się nie tylko w tych miejscach, o czym świadczy poniższa tabelka.

Kradzieże torebek w Chrzanowie
w ciągu ostatnich dwóch miesięcy:
20.10. godz. 19.15 na ul. Świętokrzyskiej, straty 50 zł
23.10. godz. 3.50 ul. Piastowska
23.10. godz. 5.10 ul. Trzebińska, PKP – nieznany mężczyzna usiłował wyrwać z ręki torebkę, lecz celu nie osiągnął
22.11. godz. 14.30 park w Kościelcu, trzech nieletnich wyrwało z ręki kobiety siatkę, straty 30 zł
28.11 godz. 18.00 ul. Pogorska rejon szkoły, straty 10 zł
1.12. godz. 0.05 ul. Mieszka I 6
13.12. godz. 18.50 PKP Chrzanów dworzec główny
15.12. godz. ul. Trzebińska dworzec PKP

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 1 (664)
  • Data wydania: 05.01.05

Kup e-gazetę!