Południe w szponach Orłów

21.12.2004 00:00
Wydarzeniem ostatniej kolejki pierwszej rundy rozgrywek chrzanowskiej ligi futsalu był mecz pomiędzy Orłami i PKS-em Południe. Orły zdeklasowały rywala, obejmując przodownictwo w tabeli.
Piłkarze Orłów, mający za sobą występy w ogólnopolskiej lidze halowej, od pierwszych minut narzucili rywalowi własny styl gry. W efekcie już do przerwy prowadzili 3-0. Po zmianie stron dołożyli następne gole, czym przypieczętowali wygraną.
Kolejny dobry mecz zagrały Mikołaje, zdecydowanie pokonując nie najlepiej dysponowaną w niedzielę Północ. W bramce Mikołajów z konieczności zagrał nominalny napastnik Olaf Szwancyber, który poprawnie wywiązał się ze swojej roli. Siłą drużyny jest gra zespołowa. Najlepszy dowód, że bramki zdobywali niemal wszyscy zawodnicy Mikołajów występujący na parkiecie.
W innym meczu Dziesiątka minimalnie pokonała Instalbud. Podobnie jak Giants, lepszy o jedno trafienie od Fotosu. Kolejną wygraną (kosztem Manhattanu) ma na swoim koncie Pepes. Pocieszeniem dla drużyny z Trzebini był gol Piotra Świerczka, określany przez znawców „bramką roku”. Piotr uderzył piłkę z sześciu metrów piętą bez przyjęcia, a ta ponad bramkarzem wylądowała w samym „okienku” bramki.
Wyniki 9. kolejki:
Dziesiątka – Instalbud 5-4 (Pindel 3, Marcin Krupnik 2 – Florek 2, Dudek 2)
Pepes – Manhattan 4-2 (Drobniak 2, Sobala, Hejmej – Sęk, Świerczek)
Giants – Fotos 2-1 (Pocztowski, Marcin Kopacz – Stwora)
Mikołaj – Północ 6-2 (Deszcz, Jazowski, Frączek, Wierzbic, Solecki, Kwiatkowski – Seręga, Kamiński)
Orły – Południe 8-2 (Koryczan 2, Klinkosz 2, Rafał Ziach 2, Adrian Ziach, Bromboszcz – Borowy 2)
W tabeli prowadzą Orły (20 pkt), przed Dziesiątką (17 pkt) i Północą (14 pkt).

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

• Numer: 51 (663)
  • Data wydania: 21.12.04