Nie masz konta? Zarejestruj się

Dwie tony prezentów

21.12.2004 00:00
Uśmiech na twarzy najbiedniejszych rodzin zagościł za sprawą pracowników chrzanowskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża oraz kilkudziesięciu wolontariuszy, którzy przygotowali dla najbardziej potrzebujących 200 świątecznych paczek żywnościowych.
Uśmiech na twarzy najbiedniejszych rodzin zagościł za sprawą pracowników chrzanowskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża oraz kilkudziesięciu wolontariuszy, którzy przygotowali dla najbardziej potrzebujących 200 świątecznych paczek żywnościowych.
Akcja „Uśmiech na gwiazdkę” odbyła się w powiecie chrzanowskim po raz czwarty.
- Jestem samotna, syn zginął, nie mam rodziny. Święta spędzę sama. Nie przelewa mi się, więc bardzo cieszę się z paczki – zwierzyła się „Przełomowi” Anna z Trzebini.
Żywność dla osób, które podobnie jak pani Anna, znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, zbierała na terenie sklepów Biedronka i Albert młodzież z trzech ponadgimnazjalnych szkół – I LO w Chrzanowie, II LO w Chrzanowie oraz Zespołu Szkół w Libiążu. Podczas akcji trwającej od 9 do 16 grudnia udało się zebrać 2 tony żywności. Nieco mniej niż w roku ubiegłym, gdy do najbiedniejszych mieszkańców powiatu trafiło na Gwiazdkę 2,5 tony różnych produktów.
- Liczy się każda pomoc, dlatego jesteśmy wdzięczni zarówno wolontariuszom (a było ich około czterdziestu) oraz darczyńcom za wsparcie naszej akcji. Dzięki niej najbiedniejsi będą mieć choć trochę radośniejsze święta – mówi Lucyna Kubicz, szefowa chrzanowskiego oddziału PCK.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 51 (663)
  • Data wydania: 21.12.04

Kup e-gazetę!