Nie masz konta? Zarejestruj się

Mali przyjaciele przyrody

01.12.2004 00:00
Kto to jest ekolog? – pyta wychowawczyni. To człowiek, który kocha przyrodę, dba o nią i szanuje – chórem odpowiadają przedszkolaki.
Kto to jest ekolog? – pyta wychowawczyni. To człowiek, który kocha przyrodę, dba o nią i szanuje – chórem odpowiadają przedszkolaki.
Przedszkole w Balinie już od kilku lat kojarzy się z edukacją ekologiczną. Kilkuletnie maluchy lepiej od swoich rodziców wiedzą, jak segregować odpady. Bez zająknięcia mówią, jaki kolor powinien mieć pojemnik na aluminium, pety czy szkło. Samo przedszkole jest przytulne, kolorowe i czyściutkie. Aż chciałoby się być przedszkolakiem! Z pewnością jest to zasługa wychowawczyń i personelu z dyrektor Jolantą Głowacz na czele.
- Rodzice dzieci również bardzo nam pomagają. Zawsze możemy na nich liczyć – podkreśla pani dyrektor.
W zeszłym tygodniu przedszkolaki z Balina miały swoje święto: Ekologiczny Apel. Starannie i pomysłowo przygotowana uroczystość, której reżyserem była Bogumiła Matysik, podobała się dzieciom. Bez oporów śpiewały piosenki, odpowiadały na pytania, mówiły wierszyki. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał odznaczenie Małego Ekologa.
- W przyszłym roku czeka nas wielka uroczystość nadania imienia naszemu przedszkolu. Jego patronem zostanie święty Franciszek, opiekun ekologów – mówi dyrektor Głowacz.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 48 (660)
  • Data wydania: 01.12.04

Kup e-gazetę!