Nie masz konta? Zarejestruj się

Zbiórka nadal trwa

01.12.2004 00:00
Ponad 23 tys. zł udało się zebrać na leczenie 16-letniego Mateusza i 10–letniego Dominika (na zdjęciu) Wójcików z Czernej cierpiących na dystrofię, chorobę objawiającą się zanikiem mięśni.
Ponad 23 tys. zł udało się zebrać na leczenie 16-letniego Mateusza i 10–letniego Dominika (na zdjęciu) Wójcików z Czernej cierpiących na dystrofię, chorobę objawiającą się zanikiem mięśni. Nadal jednak pieniędzy jest za mało.
Ratunkiem dla chłopców są zabiegi prowadzone w kijowskiej klinice. Przeszli dwa, dzięki którym stan ich zdrowia się poprawił. Każdy zabieg kosztuje jednak 10 tys. euro.
- Musimy również pokryć koszty 7-dniowego zakwaterowania i podróży. Na szczęście chłopcy dobrze się czują. Mateusz chodzi do szkoły. Korzystamy również z rehabilitacji na miejscu – mówi Janina Wójcik, mama chłopców.
Leczenie w kijowskiej klinice może przynieść upragniony skutek, pod warunkiem, że Mateusz i Dominik skorzystają z zabiegów jeszcze cztery lub pięć razy. Ich mama zaplanowała wyjazd na grudzień. Ma jednak obawy, czy uda się zebrać wystarczającą ilość pieniędzy.
- Nie wiadomo też jak będzie wyglądać sytuacja polityczna na Ukrainie. Będziemy musieli wybrać taki moment, by było w miarę spokojnie. Śledzimy na bieżąco wszystko, co się tam dzieje i przyznam szczerze, że trochę się obawiamy – przyznaje.
Każdy, kto chciałby pomóc chłopcom w leczeniu, może przesłać pieniądze na konto Stowarzyszenia na Rzecz Budowy Ośrodka Rehabilitacyjno – Wychowawczego w Gminie Krzeszowice, Bank Spółdzielczy Krzeszowice, nr konta: 2586 1200 0300 0000 0028 0200 02 z dopiskiem ,,Dla Mateusza i Dominika”.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 48 (660)
  • Data wydania: 01.12.04

Kup e-gazetę!