Nie masz konta? Zarejestruj się

Schrupana Północ

17.11.2004 00:00
Rzuty karne zadecydowały o wygranej Chrupci Chorzów nad chrzanowską Północą w finałowym meczu minipiłki, zorganizowanym w świąteczny czwartek.
Rzuty karne zadecydowały o wygranej Chrupci Chorzów nad chrzanowską Północą w finałowym meczu minipiłki, zorganizowanym w świąteczny czwartek.
Turniej Niepodległości zgromadził na starcie dziewięć drużyn. Zwycięzcy trzech grup i zespół z drugiego miejsca największą liczbą punktów (okazała się nim Północ) awansowali do półfinałów. Oba „bratobójcze” półfinały były bardzo zacięte. W pojedynku zespołów chorzowskich lepsze od Clearexu okazały się Chrupcie. Również o jednego gola od rywali w chrzanowskich derbach strzelili reprezentanci Północy. Pokonane przez nich PKS Południe wygrało za to mecz o trzecie miejsce z nie byle kim, bo młodzieżowym Mistrzem Polski Celearexem.
Finał do końca trzymał w napięciu. Przez długi czas na tablicy świetlnej utrzymywał się wynik 3-3. Półtorej minuty przed końcem bramkę zdobyły Chrupcie. Na 50 sekund przed finiszem Północ zdołała wyrównać. O wygranej musiały więc zdecydować rzuty karne. W czwartej serii przestrzelił Bartek Kaliński (Północ). Nadzieje chrzanowian na końcowy sukces odżyły po obronionym karnym przez ich bramkarza Piotra Wielgusa, naprzeciwko którego stanął golkiper Chrupci. Ten ostatni w rewanżu obronił jednak również strzał Piotra Wielgusa i goście z Chorzowa mogli na parkiecie odtańczyć taniec zwycięstwa.
- Po zaciętej walce schrupaliście Północ. Mam nadzieję, że gdy zorganizujecie turniej u siebie, będziecie równie gościnni – żartował wiceburmistrz Stanisław Dusza, który razem z radnym Jerzym Zielińskim wręczał puchary dla zwycięzców.
Najlepszym bramkarzem wybrano Grzegorza Miozgę (Chrupcie). Królem strzelców został zdobywca dziesięciu bramek – Krzysztof Borowy (PKS Południe). Turniej, który trwał ponad osiem godzin, przeprowadzili działacze PKS Południe.

Wyniki
Eliminacje
Grupa A
Solidarność KWK Janina – Pepe’s 3-6, Chrupcie – Solidarność 7-3, Chrupcie – Pepe’s 6-1
Grupa B
Północ – PPG Libiąż 5-2, Clearex – PPG Libiąż 5-0, Clearex – Północ 3-1
Grupa C
PKS Południe – Instalbud 6-1, Giants – Instalbud 3-3, Giants – PKS Południe 4-9
Półfinały
Clearex- Chrupcie 1-2, Północ – Południe 6-5
Mecz o 3. miejsce
PKS Południe Chrzanów – Clearex Chorzów 5-3
Finał
Chrupcie Chorzów – Północ Chrzanów 4-4 (3-3), w karnych 4-3
Chrupcie: Grzegorz Miozga, Tomasz Serafin, Krzysztof Koegler, Sebastian Gawzyta, Damian Pandel, Wojciech Mrozek, Marcin Miozga, Marek Kokoszka, Łukasz Hucz
Północ: Piotr Wielgus, Miłosz Kocot, Przemysław Tarasek, Wiktor Gołasz, Szymon Pidło, Zbigniew Kuczara, Mateusz Koniuch, Damian Seręga, Paweł Koniuch, Bartek Kaliński

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 46 (658)
  • Data wydania: 17.11.04

Kup e-gazetę!