Nie masz konta? Zarejestruj się

Zebrali już 700 podpisów

17.11.2004 00:00
Niedawno pisaliśmy o inicjatywie mieszkańców Flagówki, którzy rozpoczęli akcję zbierania podpisów w sprawie utworzenia rad osiedlowych.
Niedawno pisaliśmy o inicjatywie mieszkańców Flagówki, którzy rozpoczęli akcję zbierania podpisów w sprawie utworzenia rad osiedlowych. Tymczasem do biura rady miejskiej wpłynął już drugi, podobny wniosek.
Flagówka chce, aby w kontaktach z urzędem miejskim, a przede wszystkim z Powszechną Spółdzielnią Mieszkaniową, reprezentowała ją rada osiedla. Pod tym wnioskiem udało się zebrać już około 700 podpisów.
- W tym tygodniu chcemy zakończyć zbieranie podpisów i przekazać wniosek do urzędu – informuje Stanisław Macura, jeden z inicjatorów akcji.
Podobną akcję we wrześniu rozpoczęła inna, czternastoosobowa grupa, która chce, aby miasto zostało podzielone na cztery osiedla.
- Byłyby to następujące osiedla: Flagówka Centrum, Południe, Północ i Zachód. W każdym z tych rejonów zebraliśmy od 50 do 60 podpisów. Wniosek o utworzenie rad osiedlowych złożyliśmy w biurze rady miejskiej. Zaadresowaliśmy go do przewodniczącego Jacka Nowaka – informuje Henryk Szopa, jeden z inicjatorów akcji.
Obie grupy nie współpracują ze sobą.
- Nie chcemy mieszać się w żadne układy polityczne – podkreśla Stanisław Macura.
- Nam zależy tylko na sprawnie osiedlowej samorządności – argumentuje Henryk Szopa.
Wydaje się więc, że nim mieszkańcy dogadają się w sprawie osiedli z urzędem, będą musieli porozumieć się sami ze sobą.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 46 (658)
  • Data wydania: 17.11.04

Kup e-gazetę!