Nie masz konta? Zarejestruj się

Naftoprzekręt w baku

03.11.2004 00:00
W sprawie sprzedaży technologicznego oleju, wytwarzanego przez trzebińską Rafinerię, zostanie być może wszczęte postępowanie.
W sprawie sprzedaży technologicznego oleju, wytwarzanego przez trzebińską Rafinerię, zostanie być może wszczęte postępowanie.
Początkiem października krakowska Prokuratura Apelacyjna zleciła zweryfikowanie medialnych donosów, jakoby olej Naftochron – wyrób Rafinerii Trzebinia, przeznaczony do wzbogacania węgla, był również wlewany do samochodowych baków.
Według niepotwierdzonych informacji, Naftochron trafiał na stacje paliw, gdzie był sprzedawany jako paliwo. Miał się nadawać do ciężarowych silników diesla.
Obecnie Rafineria wstrzymała wytwarzanie Naftochronu, tłumacząc decyzję dbałością o dobry wizerunek firmy. Zakład czeka na wyjaśnienie kontrowersji i ukazanie się prawnych uregulowań normujących sprzedaż olejów o obniżonej akcyzie.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 44 (656)
  • Data wydania: 03.11.04

Kup e-gazetę!