Nie masz konta? Zarejestruj się

Pula wyczerpana

03.11.2004 00:00
Limit bezpłatnych badań mammograficznych, przeprowadzanych w Miejskim Centrum Medycznym w Libiążu, wyczerpał się.
Limit bezpłatnych badań mammograficznych, przeprowadzanych w Miejskim Centrum Medycznym w Libiążu, wyczerpał się.
Program profilaktyczny wczesnego wykrywania raka piersi trwał od września. MCM realizowało go jako jeden z pięciu ośrodków w Małopolsce – zakontraktowano tu dwa tysiące badań mammograficznych.
- To nie jest mało, jednak przyjmowaliśmy pacjentki z całego powiatu chrzanowskiego, a także z ościennych miejscowości: Oświęcimia czy Chełmka – informuje dyrektor MCM Sławomir Luboń.
- Nie prowadzimy już zapisów, bo mamy na liście ponad dwa tysiące pań. Badania moglibyśmy kontynuować, gdyby znalazł się płatnik bądź płatnicy (np. Narodowy Fundusz Zdrowia lub samorządy), którzy zdecydowaliby się sfinansować dodatkową pulę badań. Na razie takich deklaracji jednak nie mamy – twierdzi dyrektor.
Dodajmy, że libiąski MCM oraz szpital powiatowy to jedyne zakłady opieki zdrowotnej w powiecie chrzanowskim posiadające mammografy.

- Program „Boisz się raka – rak boi się tej akcji – mammografia – wygrana szansa w walce z rakiem” skierowany jest do kobiet w wieku 50-69 lat. Informacje na temat akcji można uzyskać w Dziale Komunikacji Społecznej Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Krakowie, ul. Józefa 21, tel. (12) 29-88-219, 29-88-123.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 44 (656)
  • Data wydania: 03.11.04

Kup e-gazetę!