Nie masz konta? Zarejestruj się

Honory dla kardynała

27.10.2004 00:00
Kardynał Franciszek Macharski zostanie honorowym obywatelem miasta Trzebini. To jednogłośna decyzja rady miasta, podjęta w miniony piątek.
Kardynał Franciszek Macharski zostanie honorowym obywatelem miasta Trzebini. To jednogłośna decyzja rady miasta, podjęta w miniony piątek.
Wszelkie wątpliwości natury formalnej, o których pisaliśmy tydzień temu, radnym udało się rozwiać na spotkaniu poprzedzającym sesję. Dlatego w dniu głosowania obyło się bez zbędnych dyskusji.
Wniosek w tej sprawie złożyła w grudniu ub. roku Fundacja im. Brata Alberta w Krakowie i Warsztat Terapii Zajęciowej prowadzony przez Fundację w Trzebini.
Uroczystość nadania tytułu odbędzie się w grudniu, w piątą rocznicę powstania warsztatów. Natomiast wcześniej zostanie otwarta w Dworze Zieleniewskich wystawa prac podopiecznych WTZ.
Treść obszernego uzasadnienia uchwały rady w tej sprawie, wskazuje na „owoce dobra i miłości kardynała do ziemi trzebińskiej i jego związki ze społecznością gminy przez cały okres 25-letniej posługi biskupiej.
Warto dodać, że z rąk kardynała Macharskiego święcenie kapłańskie otrzymało aż 15 księży pochodzących z gminy Trzebinia. Eminencja wspiera też sprawę wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego ks. Michała Rapacza, który zginął śmiercią męczeńską w Płokach w 1946 r.”.
Salę obrad trzebińskiej rady zdobił w piątek portret kardynała Macharskiego, a proboszcz parafii św. Piotra i Pawła ks. Marek Hajdyła gratulował przewodniczącemu Stanisławowi Szczurkowi jednomyślności rady.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 43 (655)
  • Data wydania: 27.10.04

Kup e-gazetę!