Nie masz konta? Zarejestruj się

Obyło się bez rozrób

13.10.2004 00:00
Gdybym mógł, sam zagłosowałbym na Heńka – tak wybór Henryka Sawki na przewodniczącego Rady Gminnej SLD w Chrzanowie komentuje senator Bogusław Mąsior.
Gdybym mógł, sam zagłosowałbym na Heńka – tak wybór Henryka Sawki na przewodniczącego Rady Gminnej SLD w Chrzanowie komentuje senator Bogusław Mąsior.
Henryk Sawka zastąpił na stanowisku przewodniczącego Andrzeja Oczkowskiego, który pełnił tę funkcję przez dwie skrócone kadencje. Krajowy Sąd Partyjny SLD stwierdził, że Oczkowski może jeszcze raz kandydować na przewodniczącego (sąd potraktował skrócone kadencje jako jedną). Mimo to, Oczkowski odmówił kandydowania, chociaż koledzy go zgłosili.
- Chciałem odejść z honorem. Jestem usatysfakcjonowany, ponieważ uczestnicy zjazdu udzielili absolutorium poprzedniemu zarządowi Sojuszu w Chrzanowie. Moja praca została doceniona. Cieszę się też, że nie było niepotrzebnego rozliczania i partyjnych rozrób – komentuje Andrzej Oczkowski.
Na zjeździe wybrano również sekretarza rady gminnej. Została nim Urszula Konopacka. Oprócz przewodniczącego i sekretarza wybrano pozostałych dwunastu członków rady gminnej. Są to: Tadeusz Bryzek, Andrzej Oczkowski, Józef Zając, Jerzy Janeczek, Franciszek Jargus, Krzysztof Skrzypek, Jolanta Sojka, Jerzy Szala, Krystyna Potoczek-Bąkowska, Urszula Grochal, Józef Ciupek, Jerzy Kozikowski. W najbliższym czasie spośród tych osób wybrany zostanie siedmioosobowy zarząd. W jego skład wejdą już wybrani przewodniczący i sekretarz. Z „urzędu” do zarządu wchodzi także szef klubu radnych rady miejskiej, czyli Andrzej Oczkowski.
Zadowolenia z wyboru H. Sawki na przewodniczącego nie kryje tymczasem senator Bogusław Mąsior.
- To wszechstronnie wyedukowany człowiek, który w swoim życiu pełnił bardzo odpowiedzialne stanowiska. Odebrał wojskowe wychowanie, był m.in. zastępcą generała Hermaszewskiego. Mam nadzieję, że rozpocznie nową, dobrą kartę w dziejach chrzanowskiego SLD – wyraża swoją opinię senator, który jednocześnie podkreśla, że na stanowisku przewodniczącego znakomicie sprawdził się Oczkowski.
SLD w Chrzanowie liczy obecnie 123 członków. Przed ubiegłoroczną weryfikacją było ich ponad 170.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 41 (653)
  • Data wydania: 13.10.04

Kup e-gazetę!