Nie masz konta? Zarejestruj się

Z ojca na syna

29.09.2004 00:00
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zastępcą wójta w Babicach zostanie Radosław Warzecha. Kandydatura o tyle ciekawa, że to syn Józefa Warzechy, dotychczasowego zastępcy, który w czerwcu tego roku odszedł na emeryturę.
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zastępcą wójta w Babicach zostanie Radosław Warzecha. Kandydatura o tyle ciekawa, że to syn Józefa Warzechy, dotychczasowego zastępcy, który w czerwcu tego roku odszedł na emeryturę.
- Dowiedziałem się o tym dopiero wczoraj (27 września – przyp. aut.). Syn ma 29 lat i sam o sobie decyduje. Ja nie podejmowałem w tej kwestii żadnych działań – kwituje Józef Warzecha, ojciec.
- Byłem nieco zaskoczony propozycją pana wójta, aczkolwiek zadowolony. Cieszy mnie bardzo, że mogę się sprawdzić w nowej roli – przyznaje Radosław Warzecha, syn.
Przyszły wicewójt ma 29 lat i wykształcenie wyższe ekonomiczne. Nigdy nie pracował w samorządzie. Obecnie zatrudniony w Powiatowym Urzędzie Pracy w Chrzanowie na stanowisku pośrednika pracy. Wcześniej zajmował się marketingiem w prywatnej firmie produkcyjno-handlowej. Działał w Stowarzyszeniu Inicjatyw Samorządowych, imał się różnych zajęć, m.in. muzykował z lokalnym zespołem i chodził na szczudłach.
Radni już dyskutują na temat kandydata. Opozycja przewiduje, że R. Warzecha będzie marionetką do podpisywania dokumentów. Ludzie wójta natomiast przekonują:
- Zastępca zastapi wójta w szkoleniach i konferencjach, na które Wiesław Domin wyjeżdżał bardzo często. Poza tym, wójt ma zbyt wiele obowiązków, by im sprostać w pojedynkę. Radek jest wykształcony i aktywny. Myślę, że sobie poradzi – mówi radny z Samorządnej Gminy.
Radosław Warzecha będzie zastępcą wójta od 1 października.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 39 (651)
  • Data wydania: 29.09.04

Kup e-gazetę!