Nie masz konta? Zarejestruj się

Gimnastyka w szklarni

15.09.2004 00:00
Niewiele szkół średnich naszego powiatu ma odpowiednią halę do zajęć wychowania fizycznego. Pojawiła się jednak koncepcja, która może to zmienić.
Niewiele szkół średnich naszego powiatu ma odpowiednią halę do zajęć wychowania fizycznego. Pojawiła się jednak koncepcja, która może to zmienić.
Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Trzebini i Powiatowe Centrum Edukacji w Chrzanowie nie mają w ogóle sali do WF. I Liceum Ogólnokształcące, ze względu na dużą liczbę uczniów, również potrzebuje takiej inwestycji.
Niemniej budowa hali sportowej z prawdziwego zdarzenia to wydatek rzędu 7 mln zł. Chyba że powstanie tzw. hala namiotowa, kosztująca 500-800 tys. zł. Ma ona aluminiową konstrukcję, zazwyczaj gumowe podłoże oraz poszycie wykonane z tkaniny PCV. Wewnątrz panują takie same warunki do uprawiania sportu, jak w tradycyjnym obiekcie.
Niska cena, krótka budowa (do 6 tygodni!), szybki montaż i demontaż, możliwość łatwego przeniesienia obiektu oraz niskie koszty utrzymania stanowią największe zalety takiej hali.
- Mamy już dokumentację techniczną, teraz czekamy tylko na decyzję starostwa. Inwestycja planowana jest na 2005 r., jeżeli znajdą się fundusze – tłumaczy Renata Radko, kierownik administracyjno-gospodarczy I LO w Chrzanowie.
Sala (podłączona do miejskiej sieci cieplnej, kanalizacyjnej i wodociągowej), powstałaby na miejscu starego boiska sportowego, które ma popękaną nawierzchnię. Planuje się również budowę zaplecza sanitarnego (WC, prysznice, przebieralnie).
- Aktualnie nie dysponujemy pieniędzmi na taki obiekt. Istnieje jednak szansa na fundusze z programu rozwoju lokalnego – wyraża nadzieję Jerzy Fraś, dyrektor wydziału edukacyjnego starostwa.
Przy szkołach w sąsiednich powiatach wciąż powstają hale sportowe z prawdziwego zdarzenia. Skoro naszego starostwa na to nie stać, powinno zrobić wszystko, by nie zaprzepaścić szansy choć częściowego zapewnienia młodzieży „cieplarnianych” warunków.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 37 (649)
  • Data wydania: 15.09.04

Kup e-gazetę!