Mocne otwarcie Unii

25.08.2004 00:00
Spośród dwóch beniaminków zdecydowanie lepiej spisali się gracze Unii Kwaczała, przekonywująco wygrywając z Lgotą. Trochę gorzej poszło Regulicom, które musiały uznać wyższość rezerw MKS Trzebinia-Siersza.
1. kolejka:
Unia Kwaczała – Korona Lgota 3-0 (2-0)
1-0 W. Paw (2), 2-0 Kapusta (40), 3-0 Ginter (50, karny)
Kwaczała: Szewczyk (75. Maj) – Pierzynka (65. Stanek), Bogdan, Tokarewicz, Ginter – Rożnawski (60. Maślanka), Ficek, W. Paw, Tekielak – Jarczyk (84. T. Paw), K. Kapusta
Lgota: Stryczek – Chechelski, Szczurek, Bodzenta, K. Kasprzyk – J. Kasprzyk, Bartosik, S. Drygała, Dziedzic – Sz. Lasoń, Dąbek
Już w 2. minucie Rożnawski przedarł się lewą stroną i dokładnie zacentrował do. T. Pawia, który – ku radości około 400 kibiców - zdobył pierwszą bramkę dla Unii w klasie A. W 20. minucie mógł był remis, ale S. Drygała trafił w poprzeczkę. Jeszcze przed przerwą sytuacje sam na sam zmarnował dla gości Dąbek, a dla miejscowych w 38. minucie Tekielak. Jednak chwilę później Tekielak minął dwóch rywali i dograł do Kapusty, który podwyższył na 2-0. Niedługo po zmianie stron Ficek został podcięty w polu karnym, a grający trener unii - Ginter wykorzystał jedenastkę. Okazje na podwyższenie wyniku mieli jeszcze Ficek i Jarczyk, a pod drugą bramką groźnie uderzał Drygała. Wynik nie uległ jednak zmianie. Beniaminek zainkasował więc 3 punkty z groźną Lgotą, która zagrała jednak w mocno odmłodzonym składzie. Trener Mieczysław Szczurek nie mógł skorzystać z przebywających jeszcze na wakacjach pięciu podstawowych zawodników: R. Drygały, Czerwińskiego, Nowaka, G. Lasonia i Sosnowskiego.
Pozostałe wyniki:
Młoszowa – Wolanka 2-4, Okleśna – Zagórze 1-3, Regulice – Trzebinia II 0-1, Kamień – Fablok II 1-0. Mecz Bolęcin – Brodła przeniesiono na środę 25 sierpnia (początek o godz. 18.00). Pauzował Tenczynek.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

• Numer: 34 (645)
  • Data wydania: 25.08.04