Nie masz konta? Zarejestruj się

Miesiąc nad Bałtykiem

04.08.2004 00:00
Kilkudziesięciu szachistów z powiatu chrzanowskiego uczestniczyło w lipcu w kilku imprezach szachowych odbywających się nad Bałtykiem.
Kilkudziesięciu szachistów z powiatu chrzanowskiego uczestniczyło w lipcu w kilku imprezach szachowych odbywających się nad Bałtykiem.
W Sianożętach w zgrupowaniu kadry Małopolski juniorów brało udział 21 szachistów z Chrzanowa. Poza treningami szachowymi m.in. z arcymistrzem Arturem Jakubcem, młodzi szachiści startowali w turniejach kadry. Szczególnie dobrze wypadli najmłodsi kadrowicze z Chrzanowa – pierwszoklasiści Karol Pierończyk oraz Anna Mazur, zajmując czołowe lokaty i potwierdzając trzecie kategorie szachowe. Młodzież, poza dużą dawką treningów z taktyki i techniki gry w szachy, uczestniczyła w zajęciach sportowych oraz korzystała z wypoczynku nadmorskiego mimo niesprzyjającej pogody. Można liczyć, że podczas wrześniowych eliminacji do Mistrzostw Polski wielu z nich wykorzysta swoje szanse.
Przez trzy dni w Koszalinie 17 szachistów z ziemi chrzanowskiej uczestniczyło w Mistrzostwach Polski juniorów w szachach aktywnych P’30. Rewelacyjnie spisała się dziesięcioletnia Malvina Chrząszcz, która w swej grupie wiekowej bezapelacyjnie wywalczyła swoje pierwsze Mistrzostwo Polski. Pokonała po drodze najgroźniejsze rywalki, które jeszcze niedawno znajdowały się poza jej zasięgiem. Drugi medal dla Chrzanowa, tym razem brązowy, wywalczył Mistrz Polski w szachach klasycznych Daniel Sadzikowski. Dobrze wypadli w grupie do 8 lat: Anna Mazur i Karol Perończyk, zajmując dziewiąte miejsca. Rewelacyjnie rozpoczęła turniej utalentowana Ania, wygrywając pierwsze pięć partii. Niestety, w drugim dniu zanotowała trzy kolejne porażki, tracąc szansę na medal.
Wyniki zawodników na stronie
www.sp8uks.republika.pl
Po raz drugi do Koszalina zaproszone zostały rodziny grające w szachy na międzynarodowy turniej rodzinny. Rodziny były reprezentowane przez minimum trzy osoby, często arcymistrzowskich czy mistrzowskich familii. Chrzanów reprezentowała rodzina Sadzikowskich (Anna, Daniel, Marian-junior oraz Marian-senior). W tym składzie wśród 30 zespołów z całej Polski oraz Ukrainy chrzanowianie wywalczyli 14. miejsce. Indywidualny sukces odniósł Marian Sadzikowski-junior, wygrywając rywalizację na drugiej szachownicy (10 pkt z 11 partii). Familijne rozgrywki pod patronatem prezydenta Koszalina, prezesa PZSZach oraz TV mają na stałe zapisać się w kalendarzu imprez szachowych.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 31 (643)
  • Data wydania: 04.08.04

Kup e-gazetę!