Nie masz konta? Zarejestruj się

Triumf Wolanki

04.08.2004 00:00
Victoria Zalas nie obroniła zeszłorocznego zwycięstwa i w finale IV zawodów o Puchar Burmistrza Krzeszowic przegrała 1-3 z Wolanką Wola Filipowska.
Victoria Zalas nie obroniła zeszłorocznego zwycięstwa i w finale IV zawodów o Puchar Burmistrza Krzeszowic przegrała 1-3 z Wolanką Wola Filipowska.
Mecz był dość wyrównany i przez dłuższy czas wydawało się, że żadna z drużyn nie strzeli bramki. Szybko jednak okazało się, że zawodnikom Wolanki nie brak ambicji.
- Victoria zagrała w znacznym osłabieniu, choć widać było, że gra z pełnym poświęceniem. Poziom był dość wyrównany, jednak na tle pozostałych drużyn Wolanka wypadła najlepiej i wywalczyła sobie zwycięstwo – komentuje organizator rozgrywek o Puchar Burmistrza Krzeszowic, Aleksander Wiatr.
Dla Wolanki gole strzelili: Starzykiewicz, Gaj i Motyl. Dla Victorii natomiast z rzutu wolnego bramkę strzelił Tomasz Tataruch.
Spośród sześciu startujących w Pucharze drużyn miejsca na podium zajęły kolejno: Wolanka Wola Filipowska, Victoria Zalas, Jutrzenka Ostrężnica .
Patronat nad zawodami objął burmistrz Wiesław Jagiełło, który ufundował puchary oraz nagrody finansowe przeznaczone na zakup sprzętu sportowego. Podczas spotkania wręczono statuetki dla najlepszego bramkarza, które to trofeum zdobył Marcin Kapusta z Victorii Zalas. Nagrodę otrzymał również najstarszy piłkarz – Alojzy Piątek z Jutrzenki Ostrężnicy.
Finał rozgrywek, który odbył się na boisku Górzanki w Nawojowej Górze, cieszył się ogromną popularnością. Zjechali nań kibice z całej okolicy. W przyszłą sobotę, 7 sierpnia, na stadionie Wolanki odbędzie się walka o superpuchar burmistrza gminy, w którym zagra Wolanka ze Świtem Krzeszowice.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 31 (643)
  • Data wydania: 04.08.04

Kup e-gazetę!