Nie masz konta? Zarejestruj się

Optymistycznie u ciepłowników

04.08.2004 00:00
4 mln zł chce w tym roku wydać Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej sp. z o.o. w Chrzanowie. To pierwsze od kilku lat inwestycje w firmie.
4 mln zł chce w tym roku wydać Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej sp. z o.o. w Chrzanowie. To pierwsze od kilku lat inwestycje w firmie.
Od kilku miesięcy PEC ma nowego właściciela – Praterm S.A. Prywatyzacja państwowej firmy oznaczała zakończenie kilkuletniego zarządu komisarycznego.
Nowy właściciel przyszedł do Chrzanowa z pieniędzmi, które w głównej mierze zostaną spożytkowane na pilne inwestycje. Przedsiębiorstwo wzięło się za modernizację kotłów w dwóch ciepłowniach: na osiedlu Południe w Chrzanowie oraz na Flagówce w Libiążu. Prezes Jacek Boroń zapewnia, że wpłynie to na obniżenie kosztów ciepła.
- Spółka Praterm zadeklarowała, że nie będzie podnosić cen ciepła. Ich ewentualny wzrost może być spowodowany wyłącznie wyższą inflacją w kraju – podkreśla prezes Boroń.
Modernizacja dwóch ciepłowni oraz remonty sieci ciepłowniczej pochłoną wiele milionów. Zmodernizowana ciepłownia na Południu docelowo zasilać będzie cały Chrzanów.
- To sprawdzone rozwiązanie. Jedno, ale za to niezawodne źródło ciepła w mieście jest bezpiecznym wyjściem – uważa J. Boroń.
PEC kupuje węgiel w kopalni Janina. Współpraca między obydwoma zakładami układa się bardzo dobrze.
- Jesteśmy sąsiadami i wzajemnie sobie pomagamy – podkreśla.
Zdaniem prezesa Boronia, PEC nie ma powodów do narzekania na stan techniczny sieci przesyłowej. Zeszły rok minął bez poważniejszej awarii.
- Usterki, z którymi mamy do czynienia, dotyczą najczęściej sieci wewnętrznych, w budynkach. Za stan tamtych urządzeń odpowiada jednak administrator danego obiektu – podkreśla.
Na przyszły tydzień zaplanowano nadzwyczajne walne zgromadzenie wspólników spółki.
- Konieczne jest podjęcie uchwał, które pozwolą nam podejmować strategiczne decyzje – zdradza prezes.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 31 (643)
  • Data wydania: 04.08.04

Kup e-gazetę!