Nie masz konta? Zarejestruj się

Wojewódzka Młoszowa

04.08.2004 00:00
W niedzielę, 29 sierpnia, w Młoszowej zorganizowane zostaną dożynki wojewódzkie, na które przyjedzie około tysiąc gości.
W niedzielę, 29 sierpnia, w Młoszowej zorganizowane zostaną dożynki wojewódzkie, na które przyjedzie około tysiąc gości.
O powierzeniu Trzebini roli gospodarza tegorocznych dożynek zadecydował zarząd województwa. Wybór padł na zespół pałacowo-parkowy w Młoszowej, który może godnie przyjąć przedstawicieli wszystkich gmin i powiatów Małopolski.
Najpierw orszak dożynkowy przejdzie do kościoła św. Józefa Robotnika, gdzie o godz. 12. odprawiona zostanie uroczysta msza święta w podziękowaniu za tegoroczne zbiory. Dalsza część uroczystości odbędzie się już obok pałacu. Starostowie dożynkowi – Halina Duda i Henryk Kozyra, wręczą chleb marszałkowi województwa Januszowi Sepiołowi. Potem ludowe obrzędy zaprezentują panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Karniowicach. W programie przewidziane są też okolicznościowe wystąpienia burmistrza Trzebini, starosty i zaproszonych gości.
Na scenie zaprezentuje się dwadzieścia zespołów regionalnych z całej Małopolski. W roli konferansjerów wystąpi pracownica trzebińskiego MGOKSiR-u Edyta Gromadzik oraz aktor Stanisław Jaskółka, występujący w roli Zenka w serialu „Plebania”. Około 19.30 dożynkowi goście obejrzą spektakl „Obudzeni w Europie” w wykonaniu Teatru Ludowego Tradycja z Okleśnej. Godzinę później rozpocznie się koncert Lombardu – sztandarowej grupy polskiej sceny rockowej. Imprezę zakończy zabawa taneczna przy dźwiękach zespołu Kontra.
Przewidziano też kilka imprez towarzyszących, m.in.: wystawę dotycząca historii Młoszowej, wystawę tegorocznych plonów oraz występ Estampidy.
Organizatorami imprezy są: Urząd Miasta w Trzebini, MGOKSiR oraz starostwo powiatowe.
- Wojewódzkie dożynki będą bardzo dobrą okazją, by gościom z całej Małopolski pokazać Trzebinię z jak najlepszej strony – twierdzi dyrektor MGOKSiR-u Janusz Szczęśniak.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 31 (643)
  • Data wydania: 04.08.04

Kup e-gazetę!