Nie masz konta? Zarejestruj się

Gimnazjaliści, macie szansę

04.08.2004 00:00
Młodzież, która nie złożyła podań do szkoły ponadgimnazjalnej, ma szansę: są wolne miejsca w liceach, technikach i zawodówkach.
Młodzież, która nie złożyła podań do szkoły ponadgimnazjalnej, ma szansę: są wolne miejsca w liceach, technikach i zawodówkach.
Choć nabór teoretycznie miał się skończyć z początkiem wakacji, wiele szkół nadal przyjmuje podania od absolwentów gimnazjów.
Aby utworzyć klasę pierwszą, potrzeba 32 uczniów. Tak zdecydowała niegdyś rada powiatu. Na decyzję wpływ miały czynniki finansowe. Liczniejsze klasy są bowiem tańsze.
- Jak co roku występuje migracja uczniów, którzy przenoszą podania pomiędzy szkołami, rezygnując z tych mniej popularnych. Jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie, trzeba będzie zatem łączyć w nich klasy – zapowiada wicestarosta Tadeusz Kołacz.
Problemu z naborem nie miało jak zwykle II LO w Chrzanowie. To jedyna szkoła powiatowa, w której już na początku lipca nie było wolnych miejsc. Pozostałe licea proponują uczniom miejsca głównie w klasach z poszerzoną matematyką i informatyką.
Dość słabo wypadł nabór do zasadniczych szkół zawodowych. Powiat przymierza się w tym roku do otwarcia siedmiu klas (trzy w ZSME w Trzebini i cztery w PCE w Chrzanowie). W lipcu było w nich jeszcze blisko 80 wolnych miejsc. Najwięcej w klasie o profilu wielozawodowym, krawieckim i ślusarskim.

Gdzie można jeszcze składać podania
I LO w Chrzanowie: 22
(głównie klasa z poszerzoną matematyką, fizyką i informatyką)
I LO w Trzebini: 21
PCE w Chrzanowie:
Technikum: 14
Zsadnicza Szkoła Zawodowa: 23
(głównie klasa wielozawodowa)
ZS w Libiążu:
Liceum: 5
ZSECh w Trzebini:
Liceum profilowane (zarządzanie informacją): 23
Technikum:14
ZSME w Trzebini:
Technikum (budownictwa): 2
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
(ślusarz, krawiec, kucharz): 56

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 31 (643)
  • Data wydania: 04.08.04

Kup e-gazetę!