Nie masz konta? Zarejestruj się

Psychicznie jest OK

04.08.2004 00:00
Tadeusz Bogacz, radny i sołtys Żarek, przyszedł na ostatnią sesję rady miejskiej z zaświadczeniem od psychiatry.
Tadeusz Bogacz, radny i sołtys Żarek, przyszedł na ostatnią sesję rady miejskiej z zaświadczeniem od psychiatry.
Chciał w ten sposób zadać kłam sugestiom przewodniczącego rady Jacka Nowaka, jakoby z jego zdrowiem psychicznym było coś nie w porządku.
Na czerwcowym posiedzeniu rady miejskiej w burzliwą dyskusję wdali się radny Bogacz i przewodniczący Nowak. Sołtys Żarek oznajmił, że czuje, iż jego działania w rodzinnej wsi są obserwowane przez ludzi Nowaka, który w inwigilowanym radnym widzi zagrożenie. Jacek Nowak zdumiony tym, co usłyszał od radnego Bogacza, publicznie zwątpił w jego poczytalność. Przewodniczący wiedział co mówi, ponieważ sam jest lekarzem, jednakże nie od psychiki, a od serca (kardiolog).
Sołtys uniósł się honorem i odwiedził psychiatrę. Diagnoza była jednoznaczna: wszystko jest w porządku i Tadeusz Bogacz dalej może zajmować się sołtysowaniem i zasiadaniem w radzie miejskiej.
- Cieszy mnie ten fakt niezmiernie – oświadczył przewodniczący Nowak. – Gdyby opinia psychiatry wskazywała na jakieś odchylenia, mielibyśmy wiele problemów. Uchwały mogłyby się okazać nieważne – kontynuował przewodniczący.
Czy, za przykładem radnego Bogacza, pozostali radni na wszelki wypadek również okażą się aktualnym zaświadczeniem od psychiatry?...

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 31 (643)
  • Data wydania: 04.08.04

Kup e-gazetę!