Nie masz konta? Zarejestruj się

Przekazał pałeczkę

30.06.2004 00:00
Tadeusz Dębiec, który rządził Starą Hutą od początku lat 90., podziękował za współpracę. Nie chciał nawet kandydować do nowej rady osiedla.
Tadeusz Dębiec, który rządził Starą Hutą od początku lat 90., podziękował za współpracę. Nie chciał nawet kandydować do nowej rady osiedla. Pałeczkę przejął po nim Andrzej Uryga.
- W pracę społeczną na rzecz osiedla zaangażowany byłem od początku lat 90. Rezygnuję ze względu na wiek i stan zdrowia. Co mogłem, zrobiłem, a teraz skupię się na rodzinie. Mój następca będzie musiał przejść tę samą drogę, co ja. A to trudna droga – powiedział nam Tadeusz Dębiec.
Na jego miejsce było trzech kandydatów.
- Drzemie we mnie dusza społecznika, bo mój dziadek był wójtem – przekonywała Halina Polakiewicz, absolwentka wydziału prawa i administracji, która konkurowała z Małgorzatą Kosowską, ekonomistką mieszkającą na Starej Hucie dwadzieścia lat i Andrzejem Urygą.
- Nic mi nie wiadomo, bym był społecznikiem, ale o mojej postawie będą mogli dopiero powiedzieć wnuki – stwierdził A. Uryga, prawnik, specjalista prawa pracy, szef stowarzyszenia Wspólnota Obywatelska i przewodniczący Rady Społecznej ZLA.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 26 (638)
  • Data wydania: 30.06.04

Kup e-gazetę!