Trwa dobra passa orientalistów

16.06.2004 00:00
Młodzi chrzanowscy biegacze zdobyli kilka medali podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w biegu na orientację.
Biegacze MUKS Chrzanovia i UKS przy SP nr 8
w Chrzanowie od początku sezonu utrzymują wysoką formę.
Po zwycięstwach w Mistrzostwach Krakowa, Grand Prix Chrzanowa w parkowym bno oraz Mistrzostwach Małopolski potwierdzili dobre przygotowanie techniczne i biegowe w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.
W lasach Beskidu Sądeckiego i Wyspowego przez dwa dni (5 i 6 czerwca ) walczyli ze swoimi słabościami oraz kapryśną pogodą miłośnicy orientacji z województwa małopolskiego i podkarpackiego. Chrzanów reprezentowała grupa 17 biegaczy MUKS Chrzanovia i UKS przy SP nr 8.
W biegu krótkodystansowym brązowe medale zdobyli: najmłodsza zawodniczka Gosia Bromboszcz (kategoria K-10 N) oraz Rafał Owcarz (M-18). Na czwartym miejscu ukończyli bieg: Dominik Pazgan (M-10 N) i Kamil Wołoszczakiewicz (M-16). W pierwszej szóstce najlepszych biegaczy w kategorii M-14 znalazł się również Grzegorz Niedbała.
W biegu parkowym brązowy medal zdobyli: Mateusz Niedbała (M-10) i Rafał Owcarz (M-18). W czołówce znaleźli się również: Piotr Bojanowski – 4. miejsce w M-18, Kamil Wołoszczakiewicz – 5. miejsce w M-16 i Dawid Zemła – 6. miejsce w M-12. W kategorii Open zwyciężył Jerzy Kryjomski – trener biegaczy na orientację.
W biegu klasycznym w kategorii M-12 zwyciężył po raz kolejny Dawid Zemła, Michał Karwański był trzeci, a Daniel Pstrucha – szósty (obaj w M-16). W kategorii M-18 trzeci był Piotrek Bojanowski, a czwarty Rafał Owcarz. W kategorii open po raz kolejny zwyciężył Jerzy Kryjomski.
Za dwa tygodnie w okolicach Lublina najmłodsi biegacze (do 14 lat) zmierzą się z najlepszymi w Polsce podczas XXIV Pucharu Najmłodszych w biegach na orientację.
l Trener chrzanowskich orientalistów poszukuje sponsorów na czterodniowy wyjazd na zawody o randze Mistrzostw Polski.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

• Numer: 24 (636)
  • Data wydania: 16.06.04