Nie masz konta? Zarejestruj się

Nie ty, to ktoś

16.06.2004 00:00
Nie kochaj, bo kochać nie warto, gdy zapłakany żal, rozżalone łzy – śpiewała Magda Sowińska podczas koncertu zorganizowanego w Galerii KOK w Krzeszowicach.
Nie kochaj, bo kochać nie warto, gdy zapłakany żal, rozżalone łzy – śpiewała Magda Sowińska podczas koncertu zorganizowanego w Galerii KOK w Krzeszowicach.
Młoda artystka z ekspresją zaprezentowała utwory z repertuaru Renaty Przemyk wykonane przy akompaniamencie siedmioosobowej orkiestry złożonej z najbliższych znajomych – studentów Akademii Muzycznej, laureatów wielu konkursów.
Magda pochodzi z Krzeszowic, śpiewa od najmłodszych lat. W jej rodzinie tradycje artystyczne są przekazywane z pokolenia na pokolenie.
- Wszyscy są umuzykalnieni. Ja sama początkowo sądziłam, że zwiążę swą przyszłość z grą na fortepianie. Życie jednak dokonało innego wyboru. Może lepszego... – śmieje się młoda piosenkarka.
W kręgu jej zainteresowań znajduje się piosenka aktorska (inspirowana jazzem). Obecnie Magda studiuje teorię muzyki na Akademii Muzycznej w Krakowie. Często koncertuje. Ma za sobą wiele prestiżowych nagród m.in. Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Interpretacji Piosenki Aktorskiej w Bydgoszczy. Zakwalifikowała się do XXVI Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Weźmie też udział w tegorocznej FAMIE.
- Najbardziej cieszy mnie, że zawód, który będę wykonywać, jest równocześnie moją pasją – mówi z uśmiechem Magda.
Zgromadzeni na koncercie goście byli pod ogromnym wrażeniem jej głosu. Wszyscy czekają na pierwszą płytę Magdy Sowińskiej.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 24 (636)
  • Data wydania: 16.06.04

Kup e-gazetę!