Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzy razy Hausner

16.06.2004 00:00
Po raz trzeci przyjechał do Chrzanowa obecny wicepremier – Je rzy Hausner.
- Nie są to wizyty kurtuazyjne. Za każdym razem podrzucamy panu premierowi jakieś istotne problemy lokalne i prosimy o pomoc w ich rozwiązaniu. Ta pomoc jest skuteczna.
Po raz trzeci przyjechał do Chrzanowa obecny wicepremier – Je rzy Hausner.
- Nie są to wizyty kurtuazyjne. Za każdym razem podrzucamy panu premierowi jakieś istotne problemy lokalne i prosimy o pomoc w ich rozwiązaniu. Ta pomoc jest skuteczna. Wspomnę tylko o uratowaniu libiąskiej Janiny, czy podjętej rok temu decyzji o utworzeniu w powiecie chrzanowskim parku przemysłowego. Ta sprawa finalizuje się w tym tygodniu podpisaniem aktu notarialnego powołującego zarządcę parku – tymi słowy witał gościa senator Bogusław Mąsior.
- Senator co pewien czas nie daje mi spokoju i zaprasza do Chrzanowa. Chętnie jeżdżę tam, gdzie są pomysły. Staram się ułatwiać ich realizację – oświadczył Jerzy Hausner.
Na spotkaniu z przedsiębiorcami i samorządowcami naszego powiatu wicepremier przybliżył założenia Ustawy o swobodzie działalności gospodarczej uchwalonej właśnie przez Sejm, a czekającej na głosowanie w Senacie. Mówił też o działaniach rządu mających na celu wspieranie przedsiębiorczości.
- W przyszłym tygodniu zapoznamy się z raportem oceniającym stan przedsiębiorczości w Polsce i proponującym zmiany, m.in. w przepisach podatkowych i regulacjach dotyczących inwestowania.
- W naszym kraju trzeba dziś roku czasu, aby uruchomić inwestycję. Inwestycja zaś trwa często krócej niż pokonanie 26 kroków proceduralnych w celu jej legalizacji. To się musi zmienić i czas skrócić co najmniej do sześciu miesięcy. Inaczej nie ma szans na rozwój gospodarczy – oświadczył wicepremier.
- Ja nie mam pytań do pana premiera. Chcę tylko podziękować za te decyzje gospodarcze, które pozwoliły rozwinąć skrzydła Fablokowi – największej chrzanowskiej firmie. Skorzystaliśmy na dobrych relacjach kursów walut. Dzięki obniżeniu podatków możemy sobie pozwolić na sześciokrotny wzrost inwestycji. A inwestycje oznaczają 80 nowych miejsc pracy w naszym zakładzie – powiedział prezes zarządu Bumar Fablok S.A. Piotr Majcherczyk.

(Więcej o Ustawie o swobodzie działalności gospodarczej za tydzień na str. 14 i 15).

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 24 (636)
  • Data wydania: 16.06.04

Kup e-gazetę!