Nie masz konta? Zarejestruj się

Bubel do uchylenia

09.06.2004 00:00
Kontrowersyjna uchwała trzebińskich radnych o wykupieniu od firmy Food Machines 275 akcji Agencji Rozwoju Ziemi Chrzanowskiej S.A. za ponad 101 tys. zł, najprawdopodobniej nie zostanie wykonana.
Kontrowersyjna uchwała trzebińskich radnych o wykupieniu od firmy Food Machines 275 akcji Agencji Rozwoju Ziemi Chrzanowskiej S.A. za ponad 101 tys. zł, najprawdopodobniej nie zostanie wykonana.
- Realizacja uchwały wiązałaby się z popełnieniem przestępstwa, gdyż gminne pieniądze zostałyby wyprowadzone do prywatnej spółki. Zakładam, że radni nie zrobili tego świadomie, ale ich decyzja wynikała z niewiedzy. Moim zdaniem, uchwała powinna zostać uchylona w trybie nadzoru przez wojewodę. Jeśli tak się nie stanie, to wystąpię, by sama rada uchyliła uchwałę, która – według mnie, jest bublem – dowodzi przewodniczący trzebińskiej rady Stanisław Szczurek.
Podczas samej sesji przewodniczący co prawda przestrzegał radnych przed podjęciem uchwały, ale ostatecznie wstrzymał się do głosu.
- Zrobiłem tak, bo nie byłem dostatecznie doinformowany. Wiedziałem, że spółka Food Machines chce nam sprzedać po 370 zł akcje, które odkupiła wcześniej od samorządów po 10 zł. Nie byłem jednak świadom, że spółka nie dysponuje taką ilością akcji, jaką chce nam sprzedać. O tym dowiedziałem się dopiero z „Przełomu”. Szkoda, że na sesji nie było burmistrza Adamczyka ani prezesa Food Machines, bo wtedy wiele wątpliwości mogło zostać wyjaśnionych – tłumaczył przewodniczący Szczurek na wtorkowej konferencji prasowej.
Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, również burmistrz Adam Adamczyk, na wniosek którego podjęto uchwałę, rozważa możliwość wystąpienia o jej uchylenie.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 23 (635)
  • Data wydania: 09.06.04

Kup e-gazetę!