Nie masz konta? Zarejestruj się

Rekordowe skoki

19.05.2004 00:00
Trzecia edycja powiatowego turnieju skoku wzwyż gimnazjalistów stała na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczą wyniki zwycięzców.
Trzecia edycja powiatowego turnieju skoku wzwyż gimnazjalistów stała na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczą wyniki zwycięzców. Joanna Nowotarska, skacząc 135 cm, wyrównała dotychczasowy rekord turnieju. Krystian Ślusarczyk pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 166 cm, czyli pobił rekord w kategorii chłopców aż o 5 cm.
Do sali gimnastycznej Gimnazjum nr 3 w Trzebini przyjechało w ubiegłym tygodniu 30 gimnazjalistów z Trzebini i Libiąża.
Wśród pań decydująca rozgrywka rozpoczęła się na wysokości 132 cm, którą pokonało sześć dziewcząt. Jednak kolejną wysokość zaliczyła już tylko trzecioklasistka z Gimnazjum nr 3 w Trzebini Joanna Nowotarska.
- W ubiegłym roku byłam druga. Cieszę się, że tym razem wygrałam – powiedziała nam uśmiechnięta zwyciężczyni po uroczystym ogłoszeniu wyników, trzymając puchar i nagrodę.
Jeszcze bardziej zacięta była rywalizacja wśród chłopców, która dosłownie rozgrzała publiczność. Wysokość 146 cm pokonało dziesięciu startujących, 149 cm przeskoczyło siedmiu, a 152 cm – czterech.
O czołowe lokaty dzielnie walczyli Krystian Ślusarczyk (PG nr 1 Libiąż) oraz Bartosz Rokita i Bartłomiej Kucia (obaj Gimnazjum nr 3 Trzebinia). Gdy ten ostatni po raz trzeci strącił poprzeczkę zawieszoną na wysokości 161 cm, na placu boju pozostało już tylko dwóch zawodników. Dysponujący bardzo dobrym odbiciem Bartosz Rokita musiał jednak uznać wyższość najlepszego technika zawodów Krystiana Ślusarczyka, który skoczył 166 cm. O centymetr pobił swój rekord życiowy i 5 cm dotychczasowy rekord turnieju.
- Jakoś specjalnie nie trenowałem przed zawodami. Cieszę się, że opanowałem stres i poprawiłem swój rezultat – zwierzył się Krystian Ślusarczyk po zakończeniu sprawnie przeprowadzonego turnieju.
Z sukcesu cieszył się jego wuefista Mateusz Drabik.

Wyniki
Dziewczęta
1. Joanna Nowotarska (Gimanzjum nr 3 Trzebinia) – 135 cm, 2. Martyna Jabłońska (Gimnazjum nr 1 Libiąż), 3. Iwona Dorynek (Gimnazjum nr 3 Trzebinia), 4. Barbara Godyń (Gimnazjum nr 1 Trzebinia), 5. Arleta Rundzia (Gimnazjum nr 1 Libiąż), 6. Edyta Mikłas (Gimnazjum nr 1 Trzebinia) – wszystkie po 132 cm

Chłopcy
1. Krystian Ślusarczyk (Gimnazjum nr 1 Libiąż) – 166 cm, 2. Bartosz Rokita – 161 cm, 3. Bartłomiej Kucia – 158 cm, 4. Piotr Rejdych – 149 cm (wszyscy Gimnazjum nr 3 Trzebinia), 5. Krystian Hudzik – 146 cm (Gimnazjum nr 2 Trzebinia)

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 20 (632)
  • Data wydania: 19.05.04

Kup e-gazetę!