Rakieta numer jeden

25.02.2004 00:00
Trzebinianin Mateusz Kowalczyk został halowym mistrzem Polski juniorów w tenisie. Wygrał zarówno singla, jak i debla.
W turnieju w grze pojedynczej Mateusz Kowalczyk, reprezentujący barwy Mostostalu Zabrze, był rozstawiony z numerem jeden. Nie zawiódł oczekiwań i wygrał wszystkie spotkania. W finale pokonał Michała Walków (AZS Poznań) 2-1 (4-6, 6-2, 6-0) i został halowym mistrzem Polski. W nagrodę otrzymał medal i puchar. W grze podwójnej Mateusz Kowalczyk zagrał z klubowym kolegą Dawidem Piątkowskim. I tym razem obaj nie mieli sobie równych. W finale pokonali rozstawioną z numerem jeden parę Kacper Owsian – Michał Walków (obaj AZS Poznań).
Mateusz Kowalczyk, najlepszy na listach Polskiego Związku Tenisowego w kategorii do 18 lat, systematycznie pnie się do góry w rankingach ITF. Pod koniec ubiegłego roku zajmował 478. miejsce na listach światowych w kategorii juniorów. Obecnie awansował na 130. lokatę. To efekt dobrych występów trzebinianina na turniejach w Czechach, Słowacji i Austrii. W czeskim Frydlandzie podczas turnieju Edimex Cup doszedł nawet do finału. Uczeń LO w Sierszy, wychowanek trenera Waldemara Zmełtego, chce jeszcze przesunąć się w światowych rankingach. Dałoby mu to w przyszłym roku prawo startu w turniejach juniorskiego wielkiego szlema.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

• Numer: 8 (620)
  • Data wydania: 25.02.04