Nie masz konta? Zarejestruj się

Sołtysi wnioski piszą

14.01.2004 00:00
Sołtysi z gminy Trzebinia złożyli obszerne wnioski do projektu budżetu gminy. O najpilniejszych potrzebach poinformowali radnych z komisji budżetu i finansów.
Sołtysi z gminy Trzebinia złożyli obszerne wnioski do projektu budżetu gminy. O najpilniejszych potrzebach poinformowali radnych z komisji budżetu i finansów.

Piła Kościelecka
Sołtys Henryk Latko z Piły Kościeleckiej uważa, że najważniejsza jest modernizacja oświetlenia przy ulicy Chrzanowskiej, odwodnienie ulicy Słonecznej, utwardzenie ulicy Leśnej oraz konserwacja wszystkich rowów melioracyjnych.
- Przydałaby się też wymiana pokrycia dachowego i ogrodzenie budynku domu kultury – poinformował Henryk Latko.

Lgota
Dla sołtysa Lgoty Zdzisława Ścigaja najważniejsze jest dokończenie remontu domu kultury, modernizacja stumetrowego odcinka ulicy Krótkiej oraz ułożenie chodnika na ulicy Słonecznej. Potrzebą chwili jest też według niego wykonanie drogi prowadzącej do cmentarza, uzupełnienie oświetlenia na ulicy Kościelnej, remont zbiornika przeciwpożarowego przy ulicy Szkolnej oraz doposażenie placu zabaw. Mieszkańcy czekają ponadto na wykonanie projektu urządzenia ośrodka rekreacyjnego na terenie kółka rolniczego.
- Myślę, że nie jesteśmy bardzo pazerni – podsumował swoje żądania Zdzisław Ścigaj.

Bolęcin
W opinii nowego sołtysa Bolęcina Bronisława Grondala konieczne jest odwodnienie ulicy Komornickiej i połączenie jej z ulicą Cmentarną. Na liście sołeckich priorytetów są ponadto położenie asfaltu na ulicach Skalnej i Podleśnej, oświetlenie ulicy Rekreacyjnej (obecnie nie ma tam ani jednej lampy), budowa domu pogrzebowego oraz szatni dla LKS Promyk (piłkarze przebierają się w pakamerach).

Myślachowice
Sołtys Myślachowic Kazimierz Siejka zabiega o remont przedszkola (trzeba wymienić dach i okna oraz odnowić elewację) i ośrodka zdrowia. Konieczne jest też utwardzenie ulicy Polnej, co prawdopodobnie będzie się odbywać w kilku etapach. Zmorą mieszkańców jest rozlewisko powstałe przy ulicy Leśnej, które trzeba zlikwidować. Dokończenia wymaga ponadto budowa boiska sportowego w centrum sołectwa.

Młoszowa
Zaproszony na posiedzenie komisji sołtys Młoszowej Emil Godyń nie chciał się wypowiadać na temat najpotrzebniejszych inwestycji, zasłaniając się niewiedzą na temat tematyki spotkania. Poprzestał jedynie na stwierdzeniu, że w Młoszowej – w porównaniu z Myślachowicami, Bolęcinem i Dulową, niewiele (lub zgoła nic) się nie robi.

Dulowa
Bardziej rozmowny był radny i zarazem sołtys Dulowej Waldemar Wszołek. Za najpilniejsze uznał: budowę ulicy Brata Alberta, wzmocnienie brzegów koryta potoku Dulówka, zagospodarowanie terenu wokół szkoły podstawowej oraz uregulowanie stanu prawnego ulicy Kazimierza Wielkiego.

Karniowice
Sołtys Karniowic Franciszek Brzózka przyszedł na komisję zaopatrzony w uchwałę zebrania wiejskiego. Mieszkańcy domagają się w niej w pierwszej kolejności wykonania kilku inwestycji: rozgraniczenia działek koło domu kultury i przy ulicy Sportowej, wyasfaltowania ulic Mickiewicza, Jaworowej i Bukowej oraz oświetlenia miejsc, w których jest ciemno. Po drugie, chcą remontu domu kultury i wreszcie oczekują zakończenia budowy chodnika przy ulicy Jurajskiej (aż do ulicy Wspólnej w Psarach).

Psary
Jako pierwsza na liście priorytetów mieszkańców Psar widnieje budowa strażnicy OSP. Budynek obecnie zajmowany przez jednostkę jest ciasny i pozbawiony zaplecza socjalnego. Sołtys Anatol Okoczuk wskazuje też na potrzebę połączenia ulic Dworskiej z Leśną i regulacji potoku Dulówka.

Czyżówka
Marzenia sołtysa Czyżówki Mariana Piętki dotyczą wymiany dachu na szkole podstawowej oraz wykonania w jej pobliżu placu zabaw. Mieszkańcy liczą też na to, że znajdą się fundusze na położenie nakładki asfaltowej na ulicy Piaskowej.

Płoki
Mieszkańcy Płok liczą na nakłady na modernizację szkoły, w której trzeba m.in. wymienić kotłownię z węglowej na gazową oraz pomalować dach. Według sołtysa Andrzeja Gruszczyńskiego, potrzebą chwili jest też oświetlenie ulic Słonecznej, Dworskiej i Żródlanej. Listę priorytetów zamyka remont ulicy Rzecznej.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 2 (614)
  • Data wydania: 14.01.04

Kup e-gazetę!