Nie masz konta? Zarejestruj się

Mało rąk w PUP-ie

22.12.2003 00:00
Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie boryka się z niedoborem pracowników.
Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie boryka się z niedoborem pracowników.
Obecnie pośredniak ma 31 etatów. Poza tym zatrudnia 15 osób w ramach robót publicznych. Kadra obsługuje prawie 10 tys. bezrobotnych.
- Mamy najniższy wskaźnik pracowników na liczbę bezrobotnych w Małopolsce – mówi Barbara Babijczuk, kierownik PUP.
Szefowa pośredniaka zwróciła się do zarządu powiatu o zapewnienie w przyszłorocznym budżecie funduszy na pięć dodatkowych etatów: psychologa pracy, doradcy zawodowego, pośrednika pracy, pośrednika Eures (specjalistę ds. zatrudnienia w UE) oraz specjalistę ds. programów.
- Jest to niezbędne, gdyż z końcem marca 2004 roku wejdzie prawdopodobnie w życie ustawa o promocji zatrudnienia. Określa ona szczegółowo kwalifikacje kadr urzędów pracy – podkreśla kierownik Babijczuk.
W przyszłym roku zmienią się również zasady finansowania urzędów pracy. Pośredniaki przejdą pod skrzydła powiatów. Do tej pory na ich utrzymanie łożył wojewoda, a starosta tylko zasilał budżet PUP.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 51 (612)
  • Data wydania: 22.12.03

Kup e-gazetę!