Nie masz konta? Zarejestruj się

Świętujmy czujnie

22.12.2003 00:00
Wszystkie służby czuwające nad zdrowiem i bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu będą w okresie świątecznym w stanie podwyższonej gotowości. Wynika to z sygnałów o możliwym zagrożeniu terroryzmem także w Polsce.
Wszystkie służby czuwające nad zdrowiem i bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu będą w okresie świątecznym w stanie podwyższonej gotowości. Wynika to z sygnałów o możliwym zagrożeniu terroryzmem także w Polsce.
- Z informacji Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego wynika, że zagrożenie dotyczy całego obszaru Polski, dlatego apeluję o czujność w dużych centrach handlowych, obiektach użyteczności publicznej, miejscach zgromadzeń religijnych, na imprezach masowych, w zakładach pracy – powiedział starosta Wiktor Cypcar na specjalnie zwołanej konferencji.
Podczas posiedzenia Powiatowego Sztabu Kryzysowego starosta legitymujący się stopniem wojskowym porucznika rezerwy zwrócił się do policji, straży pożarnej, powiatowych inspekcji i służby zdrowia o reagowanie na wszelkie nietypowe zjawiska, które mogą zagrażać bezpieczeństwu obywateli: dziwnie zachowujące się osoby, pozostawione, porzucone w miejscach publicznych przedmioty, paczki lub samochody budzące podejrzenie.
- (...) Nasz kraj znalazł się obok USA, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemiec, Rosji i innych, w grupie krajów, które mogą się stać celem odwetowych ataków terrorystycznych. Z wystąpieniem zagrożenia należy się liczyć także na obszarze województwa małopolskiego – ostrzegł wojewoda Jerzy Adamik.
- Kryzys, jak mówią, przychodzi zwykle w piątek po południu, czyli w momentach, gdy prawie nikt nie jest na niego przygotowany. Takim czasem są święta, dlatego zawsze wtedy siły publiczne związane z zapewnieniem bezpieczeństwa są wzmacniane. Wydarzenia z 11 września przed dwoma laty w Nowym Jorku nauczyły, że wszystkich niespodzianek do końca nie da się przewidzieć – podkreśla mjr Andrzej Chłopecki, dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego w starostwie powiatowym.
- Zawsze jesteśmy gotowi na przyjęcie większej ilości pacjentów. W święta lekarze dyżurować będą w normalnej obsadzie, uprzedzeni jednak o tym, że ich obowiązkiem jest reagowanie na każdą sytuację kryzysową. Trzy karetki pogotowia czuwać będą jak zwykle dzień i noc – zapewnia Ewa Potocka, dyrektor szpitala.

Jeśli coś wzbudzi Państwa niepokój, należy dzwonić pod numery: 997 lub 112.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 51 (612)
  • Data wydania: 22.12.03

Kup e-gazetę!