Wybieramy Sportowca i Trenera Roku Gminy Chrzanów

17.12.2003 00:00
Po raz kolejny komisja kultury i sportu chrzanowskiej rady miejskiej organizuje Plebiscyt na Najpopularniejszego Trenera i Sportowca Gminy Chrzanów.
Po raz kolejny komisja kultury i sportu chrzanowskiej rady miejskiej organizuje Plebiscyt na Najpopularniejszego Trenera i Sportowca Gminy Chrzanów. Spośród 22 zgłoszonych wniosków w obu kategoriach 10-osobowa kapituła pod przewodnictwem wiceburmistrza Stanisława Duszy nominowała do udziału w plebiscycie 4 kandydatów do tytułu Trenera Roku i 7 kandydatów, którzy będą walczyć o miano Sportowca Roku. W kilku kolejnych numerach będziemy prezentować wszystkich kandydatów. Głosować można tylko na zamieszczanych przez nas oryginalnych kuponach. Należy je przesłać lub dostarczyć osobiście do redakcji w nieprzekraczalnym terminie do 9 stycznia. Wśród uczestników plebiscytu rozlosujemy dwie nagrody książkowe. Swój głos można też oddać na internetowej stronie gminy (www.chrzanow.pl). Uroczyste ogłoszenie wyników nastąpi na Balu Sportu, który 17 stycznia odbędzie się w chrzanowskiej Kafejce.

Kandydaci do tytułu Trenera Roku

Mariusz Gąsiorowski – 33 lata, trener klubu Modelarstwa Lotniczego przy chrzanowskim MOKSiR-ze. Jego podopieczni zajęli w tym roku m.in. pierwsze miejsce w Pucharze Rzeczpospolitej oraz czołowe lokaty w Mistrzostwach Polski Juniorów, wygrali też w Katowicach zawody o Puchar Burmistrza Chrzanowa.

Sebastian Guzik – 29 lat, instruktor piłki nożnej i trener II klasy w pływaniu w UKS SP nr 8 Chrzanów, działacz i prezes Szkolnego Związku Sportowego w Chrzanowie. Jego podopieczni wywalczyli w tym roku mistrzostwo Małopolski Zachodniej trampkarzy młodszych w piłce halowej i zajęli trzecie miejsce w województwie w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. W pływaniu trenowani przez niego zawodnicy zajęli piątą lokatę w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz wywalczyli Grand Prix Małopolski w kategorii do 9 lat.

Jerzy Kryjomski – 45 lat, trener biegów na orientację i sportów ekstremalnych w KS Orły Chrzanów i MUKS Chrzanovia. W tym roku trenowani przez niego orientaliści Chrzanovii wygrali m.in. strefowe eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Mistrzostwa Małopolski Młodzików i ogólnopolskie zawody (w Orzeszu, Kluczach, Kielcach i Zamościu). Był jednym z organizatorów II Ekstremalnego Rajdu Orła, zaliczanego do Pucharu Polski. W tej imprezie jego dwaj wychowankowie wywalczyli dwa pierwsze miejsca w kategorii juniorów.

Adam Piekarczyk – 42 lata, szkoleniowiec piłki ręcznej pierwszoligowego MTS Chrzanów, w którym pracuje od 1997 roku. Posiada uprawnienia trenera II klasy. W poprzednim sezonie prowadzony przez niego zespół zajął dziesiąte miejsce, a po pierwszej rundzie plasuje się na siódmej pozycji.

Kandydaci do tytułu Sportowca Roku

Tomasz Boba – 24 lata, uprawia sporty ekstremalne w KS Orły Chrzanów. W tym roku zdobył Puchar Polski w Rajdach Ekstremalnych, wygrywając cztery imprezy (Lion Winter Challenge, Rajd Trzech Orłów, Rajd Outdoorman i II Ekstremalny Rajd Orła).

Katarzyna Kumor – 13 lat, lekkoatletka KS Orły Chrzanów. W tym roku zdobyła Grand Prix Chrzanowa w biegach przełajowych w swojej kategorii wiekowej. Wygrała też XI Bieg Fiata, XIX Bieg Cabanów, Powiatowe Biegi Przełajowe, biegi uliczne o puchar burmistrzów Libiąża i Chełmka oraz Bieg Niepodległości.

Patryk Mroczkowski – 9 lat, pływak UKS SP nr 8 Chrzanów, uczeń klasy sportowej. W tym roku z kolegami ze sztafety zajął 5. miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz zdobył Grand Prix Małopolski w kategorii do 9 lat. Aktualny mistrz Chrzanowa w kategorii do 12 lat w stylu dowolnym i grzbietowym.

Piotr Rokita – 25 lat, bramkarz pierwszoligowego MTS Chrzanów. Piłkę ręczna uprawia od dwunastu lat. W ostatnim czasie poczynił duże postępy, zostając pierwszym bramkarzem MTS-u.

Daniel Sadzikowski – 9 lat, szachista UKS SP nr 8 Chrzanów. Królewską grę trenuje od czwartego roku życia. Piąty zawodnik Mistrzostw Europy w Szachach Szybkich. W tym roku zajął też trzecie lokaty w finałach Mistrzostw Polski w Szachach Klasycznych i Szybkich do 10 lat oraz wygrał międzynarodowy turniej w Kowalewie Pomorskim.

Michał Saługa – 15 lat, zawodnik Klubu Modelarstwa Lotniczego w Chrzanowie. W tym roku wywalczył tytuł drugiego wicemistrza Polski juniorów w kategorii modeli swobodnie latających oraz wygrał zawody halowe w Libiążu w klasie modeli z napędem gumowym. Dostał powołanie na 2004 rok do kadry narodowej juniorów w kategorii modeli swobodnie latających.

Mateusz Szubel – 17 lat, karateka chrzanowskiej sekcji Zagłębiowskiego Klubu Oyama Karate. Wygrał VII Mistrzostwa Polski Juniorów w Kumite, rozegrane w listopadzie w Piekarach Śląskich.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

• Numer: 50 (611)
  • Data wydania: 17.12.03