Nie masz konta? Zarejestruj się

Honorowy doktor

17.12.2003 00:00
Nestor trzebińskiej służby zdrowia doktor Mieczysław Ptak został szóstym honorowym obywatelem Trzebini.
Nestor trzebińskiej służby zdrowia doktor Mieczysław Ptak został szóstym honorowym obywatelem Trzebini.
W maju wpłynął wniosek o nadanie doktorowi Ptakowi tytułu honorowego obywatela Trzebini. Podpisało się pod nim ponad trzystu mieszkańców. Radni jednogłośnie podjęli uchwałę w tej sprawie. Z powodu choroby 80-letniego emerytowanego lekarza, uroczystość odbyła się w jego mieszkaniu na osiedlu ZWM. Burmistrz Adam Adamczyk, przewodniczący rady Stanisław Szczurek i sekretarz gminy Maria Pugacewicz wręczyli mu akt nadania honorowego obywatelstwa oraz obraz przedstawiający Dwór Zieleniewskich.
- Szkoda, że przez moją chorobę nie doszło do zorganizowania honorowej sesji, na którą mógłbym zaprosić przedstawicieli trzebińskiej służby zdrowia – żałował bohater uroczystości, który przy okazji wspominał wydarzenia ze swojej 43-letniej pracy zawodowej.
Mieczysław Ptak jest szóstym honorowym obywatelem Trzebini. Przed nim tego zaszczytu dostąpili Edward Grabowski, prof. Adam Jagiełło, mjr Edward Jaworski, Walenty Tyrakowski i ks. kanonik Stanisław Fijałek.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 50 (611)
  • Data wydania: 17.12.03

Kup e-gazetę!