Nie masz konta? Zarejestruj się

Nie trzeba stać w kolejce

17.12.2003 00:00
Posiadacze wymienionych dowodów osobistych muszą udać się do urzędu skarbowego, by dokonać aktualizacji danych. Problem w tym, że nie wszyscy o tym wiedzą.
Posiadacze wymienionych dowodów osobistych muszą udać się do urzędu skarbowego, by dokonać aktualizacji danych. Problem w tym, że nie wszyscy o tym wiedzą.
- O takiej konieczności powinni informować urzędnicy, którzy wydają dowody – sugeruje nasz Czytelnik.
Krystyna Błąkała, naczelnik chrzanowskiego urzędu skarbowego, rozesłała prośbę do wszystkich burmistrzów. Apeluje w niej , by jednostki odpowiadające za wydawanie dowodów kierowały petentów do urzędu skarbowego. Ponadto, aby uniknąć zamieszania, Urząd Skarbowy w Chrzanowie wprowadził kilka udogodnień. Po pierwsze, nie trzeba stać w kolejce pod okienkiem na sali obsługi. Wystarczy wrzucić formularz zwany „zgłoszeniem aktualizacyjnym” do skrzynki w holu urzędu skarbowego. Po wtóre, dane można aktualizować przy okazji składania deklaracji podatkowej lub zeznania rocznego, albo wysłać je pocztą. Emeryci i renciści nie muszą przychodzić do urzędu skarbowego w ogóle, bo wszystko załatwią w ZUS-ie.
Osoby płacące wyłącznie podatek od nieruchomości bądź rolny dokonują zgłoszenia aktualizacyjnego wraz ze złożeniem pierwszej w roku podatkowym deklaracji podatkowej lub w terminie pierwszej wpłaty podatku. Pozostali podatnicy (z wyjątkiem prowadzących działalność gospodarczą) mogą aktualizować swoje dane wraz ze złożeniem zeznania rocznego.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 50 (611)
  • Data wydania: 17.12.03

Kup e-gazetę!