Nie masz konta? Zarejestruj się

Pechowe dni dla niebieskich

19.11.2003 00:00
W miniony weekend dwóch policjantów z Libiąża trafiło do aresztu pod zarzutem wymuszenia łapówki od kierowcy. Zastępca komendanta policji w Alwerni, Tomasz O. został zatrzymany po tym, jak wjechał pod prąd na autostradę będąc pod wpływem alkoholu, ale nadal pracuje.
W miniony weekend dwóch policjantów z Libiąża trafiło do aresztu pod zarzutem wymuszenia łapówki od kierowcy. Zastępca komendanta policji w Alwerni, Tomasz O. został zatrzymany po tym, jak wjechał pod prąd na autostradę będąc pod wpływem alkoholu, ale nadal pracuje.
Libiąscy funkcjonariusze mieli pełnić służbę jedynie w Libiążu, wypuścili się jednak do Żarek, gdzie zatrzymali do kontroli kierowcę. Zasugerowali mu, że jest nietrzeźwy.
- W zamian za odstąpienie od czynności zażądali 300 zł. Kierowca powiedział, że nie ma takiej kwoty przy sobie, więc umówili się, że przywiezie pieniądze do komisariatu. Mężczyzna pojawił się, ale w komendzie powiatowej, gdzie zawiadomił o przestępstwie. Przyznał się przy tym do wypicia jednego piwa, rankiem tego dnia. Policjanci ponadto przekroczyli swoje uprawnienia, ponieważ mieli patrolować Libiąż, a pojechali do Żarek, gdzie był już inny radiowóz – mówi Mirosława Kalinowska-Zajdak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie.
Funkcjonariusze nie przyznają się do winy, jednak prokuratura dysponuje dowodami. Obaj trafili do aresztu na trzy miesiące.
Weekend nie był również dobrym czasem dla zastępcy komendanta policji w Alwerni Tomasza O., który pomylił sobie kierunki wjeżdżając na autostradę i będąc pod wpływem alkoholu.
- Nie zawiesiłem go w czynnościach służbowych, ponieważ mam taki obowiązek dopiero w momencie przedstawienia policjantowi zarzutów. Jest on jednym z lepszych policjantów. Sam zrobiłem go zastępcą – komentuje komendant powiatowy policji, Marek Gorzkowski.
Jak widać, nawet najlepszym zdarzają się wpadki.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 46 (607)
  • Data wydania: 19.11.03

Kup e-gazetę!