Nie masz konta? Zarejestruj się

Ofiary zaczepiał w parku

19.11.2003 00:00
W ciągu kilku dni do sądu trafi akt oskarżenia w sprawie Jana S. podejrzanego o wykorzystywanie seksualne nieletnich dziewcząt i chłopców.
W ciągu kilku dni do sądu trafi akt oskarżenia w sprawie Jana S. podejrzanego o wykorzystywanie seksualne nieletnich dziewcząt i chłopców.
W marcu ubiegłego roku Komenda Powiatowa Policji otrzymała informację, że mieszkający w Chrzanowie, 72-letni Jan S. wykazuje zainteresowanie nieletnimi. Okazało się, że mężczyzna zapraszał ich do mieszkania i do piwnicy, gdzie pokazywał filmy pornograficzne, namawiał do obnażania i sam się obnażał. Z niektórymi z nich współżył.
Mężczyzna swoje ofiary najczęściej zaczepiał w chrzanowskim parku, zaczynał rozmowę, po czym dawał swój numer telefonu zapraszając do siebie pod nieobecność żony. Znakiem rozpoznawczym, że jest ona na spacerze z psem, był włączony domofon.
Po wizytach młodzi ludzie dostawali od niego słodycze i drobne sumy pieniędzy.
Mężczyzna wykorzystał seksualnie w sumie sześcioro dzieci w wieku pomiędzy 12 a 14 rokiem życia, w tym jednego chłopca. Bywali u niego również młodzi w wieku 15-19 lat. Nie udało się jednak ustalić ilu ich było.
Jan S. przebywa w areszcie, pomimo zażalenia jakie złożył. Sprawa będzie rozpatrywana przed chrzanowskim sądem i bardzo prawdopodobne, że ze względu na dobro pokrzywdzonych proces będzie niejawny.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 46 (607)
  • Data wydania: 19.11.03

Kup e-gazetę!